Draumheim AS

Org.nr. 916554206 · Vinje · Stiftet 2016

Score · regnskapsår 2023

67av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 2 463 av 10 542 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 988 av 21 073 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 67 og soliditet 61 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Draumheim AS ligger 17 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.

Medianscore 50 blant 10 533 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 5,6 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 50,3 % (median 35,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter3 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 5,6 % 2,6 % 64 %
Resultatmargin 5,0 % 2,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 14,2 % 5,7 % 70 %
Egenkapitalandel 50,3 % 35,5 % 64 %
Gjeldsgrad 0,99 1,26 57 %
Likviditetsgrad 1 3,13 1,79 75 %
Omsetningsvekst – 6,5 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 67 gjør Draumheim AS det bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (10 542 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Draumheim AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Draumheim AS hadde en driftsmargin på 5,6 % og en egenkapitalandel på 50,3 % i 2023, og er nr. 4 988 av 21 073 rangerte selskaper i Handel.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 1 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,1 MNOK 10,0 1 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,2 MNOK
minus netto gjeld −0,1 MNOK
8,0 1 MNOK
P/B Egenkapital: 0,6 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 3,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet67 vekt 30 %
Soliditet61 vekt 25 %
Likviditet75 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens72 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Draumheim AS?

Driftsmarginen var 5,6 % i 2023, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,2 %.

Hvor solid er Draumheim AS?

Egenkapitalandelen var 50,3 % i 2023 (median 35,5 %). Gjeldsgraden var 0,99 (median 1,26).

Hvordan er likviditeten i Draumheim AS?

Likviditetsgrad 1 var 3,13 i 2023 (median 1,79).

Hvordan står Draumheim AS i Handel?

Draumheim AS er nr. 4 988 av 21 073 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 463 av 10 542.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
916554206
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.510)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
5. januar 2016 10 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Vinjevegen 179, 3890 VINJE
Kommune
Vinje rang 3–13 av 28 i KOSTRA-gruppe 6
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 13. januar 2016
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks676051
Rang4 9887 10311 264
Driftsmargin5,6 %1,9 %0,7 %
Totalrentabilitet14,2 %5,2 %1,3 %
Egenkapitalandel50,3 %57,1 %51,2 %
Likviditetsgrad 13,133,113,55
Omsetningsvekst–−1,6 %−21,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter2,9 MNOK2,8 MNOK2,2 MNOK
Driftsresultat0,2 MNOK0,1 MNOK0,0 MNOK
Resultat før skatt0,1 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat0,1 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler1,1 MNOK1,0 MNOK1,2 MNOK
Omløpsmidler1,1 MNOK1,0 MNOK1,2 MNOK
Egenkapital0,6 MNOK0,6 MNOK0,6 MNOK
Opptjent egenkapital0,5 MNOK0,6 MNOK0,6 MNOK
Sum gjeld0,6 MNOK0,4 MNOK0,6 MNOK
Kortsiktig gjeld0,4 MNOK0,3 MNOK0,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5123999.

Lignende selskaper