Fmv AS
Score · regnskapsår 2025
50av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 48 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 518 av 996 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 575 av 3 108 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 50 og soliditet 52 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Fmv AS ligger 1 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 996 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,0 % (median 4,4 %) og egenkapitalandel 28,2 % (median 25,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 40 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 4,0 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 4,2 % | 4,3 % |
| Totalrentabilitet | 11,7 % | 10,8 % |
| Egenkapitalandel | 28,2 % | 25,2 % |
| Gjeldsgrad | 2,54 | 2,49 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,37 | 1,22 |
| Omsetningsvekst | −4,3 % | 6,5 % |
| Omsetning per ansatt | 0,34 MNOK | 1,04 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 50 gjør Fmv AS det bedre enn 48 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (996 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Fmv AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Fmv AS har score 50 for 2025, rang 1 575 av 3 108 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 60 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 26 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −4,3 % mot median 6,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 3,2 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −3,2, bransjen −0,0 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Fmv AS med 3,2 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,0 poeng. Selskapet gjorde det altså 3,2 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Fmv AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 3 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 7,2 % | 4,4 % | +7,3 prosentpoeng | −0,3 prosentpoeng | +7,6 prosentpoeng |
| 2025 | 4,0 % | 4,4 % | −3,2 prosentpoeng | 0,0 prosentpoeng | −3,2 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Fmv AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting steg 3,8 % i 2025; driftsmarginen til Fmv AS falt 3,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,9 | 111,1 | 116,9 | 121,3 | 122,3 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +4,9 % | +5,9 % | +5,2 % | +3,8 % | +0,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −0,1 % | 7,2 % | 4,0 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Fmv AS falt 3,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 99,5 | 117,4 | 126,0 | 130,8 | 138,4 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,3 % | +17,9 % | +7,4 % | +3,8 % | +5,8 % | +2,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −0,1 % | 7,2 % | 4,0 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Fmv AS falt 3,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −0,1 % | 7,2 % | 4,0 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Fmv AS falt 3,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −0,1 % | 7,2 % | 4,0 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting steg 5,7 % i 2025; driftsmarginen til Fmv AS falt 3,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 81,5 | 85,5 | 89,7 | 94,8 | 100,3 | 106,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +4,9 % | +4,9 % | +5,7 % | +5,7 % | +6,0 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −0,1 % | 7,2 % | 4,0 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Fmv AS hadde en driftsmargin på 4,0 % og en egenkapitalandel på 28,2 % i 2025, og er nr. 1 575 av 3 108 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 7,2 % til 4,0 % og egenkapitalandelen steg fra 21,3 % til 28,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 14 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,3 | 10 MNOK |
| EV/EBIT | 14,1 | 14 MNOK |
| P/B | 2,7 | 6 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 0,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 50 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 52 | vekt 25 % |
| Likviditet | 59 | vekt 15 % |
| Vekst | 26 | vekt 15 % |
| Konsistens | 60 | vekt 15 % |
Varighet: 42 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Fmv AS?
Driftsmarginen var 4,0 % i 2025, mot en median på 4,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,7 %.
Hvor solid er Fmv AS?
Egenkapitalandelen var 28,2 % i 2025 (median 25,2 %). Gjeldsgraden var 2,54 (median 2,49).
Hvordan er likviditeten i Fmv AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,37 i 2025 (median 1,22).
Hvordan står Fmv AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Fmv AS er nr. 1 575 av 3 108 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 518 av 996. Omsetningen endret seg −4,3 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Hjelmeland Invest AS.
Hjelmeland Invest AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Hjelmeland Invest AS
- Fmv AS du er her
- Kobo AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916575661
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (78.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 118 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 11. januar 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,04 MNOK
- Forretningsadresse
- Vikavegen 19, 6940 EIKEFJORD (KINN)
- Kommune
- Kinn rang 24–37 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 53,3 %
- Fordeling
- selskaper 73 % · privatpersoner 27 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 47 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Hjelmeland Invest AS (53 %)
Øverste eier: Hjelmeland Invest AS
Eieren: flertallseieren Hjelmeland Invest AS (eier 53 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Hjelmeland Invest AS · 53,3 %
- Fmv AS · 20,0 %
- 1 privatpersoner · 26,7 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Fmv AS (20 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 22 | 55 | 50 | |
| Rang | 2 482 | 1 227 | 1 575 | |
| Driftsmargin | −0,1 % | 7,2 % | 4,0 % | |
| Totalrentabilitet | −0,5 % | 23,3 % | 11,7 % | |
| Egenkapitalandel | 5,1 % | 21,3 % | 28,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 1,25 | 1,37 | |
| Omsetningsvekst | – | 8,8 % | −4,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 38,0 MNOK | 41,3 MNOK | 39,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 3,0 MNOK | 1,6 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 3,1 MNOK | 1,7 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,7 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 2,4 MNOK | 1,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,6 MNOK | 13,5 MNOK | 14,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,2 MNOK | 13,2 MNOK | 14,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 2,9 MNOK | 4,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,4 MNOK | 2,8 MNOK | 4,1 MNOK |
| Sum gjeld | 8,1 MNOK | 10,6 MNOK | 10,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,1 MNOK | 10,6 MNOK | 10,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6925382.
Videre
Lignende selskaper
- Hagespesialisten AS indeks 50, nr. 1 567 · sammenlign
- Systemvask AS indeks 50, nr. 1 568 · sammenlign
- Minoriteten Bemanning AS indeks 50, nr. 1 571 · sammenlign
- Hamnøy AS indeks 50, nr. 1 573 · sammenlign
- Raja Travel AS indeks 50, nr. 1 576 · sammenlign