FAIR & Square AS

Org.nr. 916616368 · Oslo · Stiftet 2016

Score · regnskapsår 2025

50av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 5 670 av 11 281 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 551 av 22 940 · Handel

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 86 og soliditet 19 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

FAIR & Square AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 11 278 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 12,2 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 9,6 % (median 33,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter10 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 12,2 % 2,6 % 81 %
Resultatmargin 12,4 % 2,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 40,2 % 6,2 % 92 %
Egenkapitalandel 9,6 % 33,5 % 28 %
Gjeldsgrad 9,46 1,25 11 %
Likviditetsgrad 1 1,02 1,74 22 %
Omsetningsvekst 17,8 % 4,0 % 73 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 50 gjør FAIR & Square AS det bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 281 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • FAIR & Square AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

FAIR & Square AS har score 50 for 2025, rang 11 551 av 22 940 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 86 mot sammenlignbare, driftsmargin 12,2 % mot median 2,6 %. Vekst: persentil 73 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 17,8 % mot median 4,0 %.

Svakest: Soliditet: persentil 19 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 9,6 % mot median 33,5 %. Likviditet: persentil 22 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,02 mot median 1,74.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

FAIR & Square AS hadde en driftsmargin på 12,2 % og en egenkapitalandel på 9,6 % i 2025, og er nr. 11 551 av 22 940 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −12,3 % til 12,2 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 12 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,2 MNOK 10,0 12 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,2 MNOK
minus netto gjeld 0,4 MNOK
8,0 9 MNOK
P/B Egenkapital: 0,3 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 9,6 % (median 33,5 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 3,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet86 vekt 30 %
Soliditet19 vekt 25 %
Likviditet22 vekt 15 %
Vekst73 vekt 15 %
Konsistens35 vekt 15 %

Varighet: 30 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er FAIR & Square AS?

Driftsmarginen var 12,2 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 40,2 %.

Hvor solid er FAIR & Square AS?

Egenkapitalandelen var 9,6 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 9,46 (median 1,25).

Hvordan er likviditeten i FAIR & Square AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,02 i 2025 (median 1,74).

Hvordan står FAIR & Square AS i Handel?

FAIR & Square AS er nr. 11 551 av 22 940 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 670 av 11 281. Omsetningen endret seg 17,8 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
916616368
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.710)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
1. januar 2016 10 år i drift
Aksjekapital
0,08 MNOK
Forretningsadresse
Marta Steinsviks vei 12C, 1283 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.fairandsquare.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks231850
Rang17 96320 60911 551
Driftsmargin−1,2 %−12,3 %12,2 %
Totalrentabilitet−3,7 %−35,9 %40,2 %
Egenkapitalandel6,4 %−34,0 %9,6 %
Likviditetsgrad 11,000,621,02
Omsetningsvekst–33,1 %17,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter6,2 MNOK8,3 MNOK9,7 MNOK
Driftsresultat−0,1 MNOK−1,0 MNOK1,2 MNOK
Resultat før skatt−0,1 MNOK−1,1 MNOK1,2 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat−0,1 MNOK−1,1 MNOK1,2 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler2,0 MNOK2,8 MNOK3,2 MNOK
Omløpsmidler1,3 MNOK2,0 MNOK2,4 MNOK
Egenkapital0,1 MNOK−0,9 MNOK0,3 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK−1,0 MNOK0,2 MNOK
Sum gjeld1,8 MNOK3,7 MNOK2,9 MNOK
Kortsiktig gjeld1,3 MNOK3,2 MNOK2,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7080499.

Lignende selskaper