Birkstaale AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2023
31av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 22 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 591 av 3 333 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 187 av 5 343 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 20 og robusthet 43 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Birkstaale AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 3 332 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −3,8 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 35,9 % (median 40,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −3,8 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | −3,8 % | 5,8 % |
| Totalrentabilitet | −10,6 % | 11,9 % |
| Egenkapitalandel | 35,9 % | 40,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,79 | 1,17 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,17 | 1,60 |
| Omsetningsvekst | – | 1,6 % |
| Omsetning per ansatt | 0,19 MNOK | 0,78 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 31 gjør Birkstaale AS det bedre enn 22 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 333 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Birkstaale AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Birkstaale AS hadde en driftsmargin på −3,8 % og en egenkapitalandel på 35,9 % i 2023, og er nr. 4 187 av 5 343 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,4 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 17,4 | ikke meningsfull |
| P/B | 4,1 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (73): Business & Consumer Services.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −3,8 % (median 5,8 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −3,8 % (median 5,9 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 20 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 41 | vekt 20 % |
| Likviditet | 30 | vekt 5 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 53 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Indeksversjon 3. Datakompletthet 75 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Birkstaale AS?
Driftsmarginen var −3,8 % i 2023, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −10,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Birkstaale AS?
Egenkapitalandelen var 35,9 % i 2023 (median 40,8 %). Gjeldsgraden var 1,79 (median 1,17).
Hvordan er likviditeten i Birkstaale AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,17 i 2023 (median 1,60).
Hvordan står Birkstaale AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Birkstaale AS er nr. 4 187 av 5 343 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 591 av 3 333.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916622848
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (73.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 17 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 4. januar 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Alvheimsvegen 101, 5336 TJELDSTØ (ØYGARDEN)
- Kommune
- Øygarden rang 1–6 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 26. januar 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 31 | 35 | 44 | |
| Rang | 4 187 | 4 171 | 3 504 | |
| Driftsmargin | −3,8 % | −0,4 % | 2,7 % | |
| Totalrentabilitet | −10,6 % | −1,7 % | 8,2 % | |
| Egenkapitalandel | 35,9 % | 10,6 % | 11,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,17 | 1,08 | 2,47 | |
| Omsetningsvekst | – | 41,6 % | 16,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,2 MNOK | 4,6 MNOK | 5,4 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK | 1,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK | 1,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK | 1,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5307911.
Videre
Lignende selskaper
- Over Easy Solar AS indeks 31, nr. 4 183 · sammenlign
- Reimertz Interior AS indeks 31, nr. 4 184 · sammenlign
- Avantas Prisinnhenter AS indeks 31, nr. 4 185 · sammenlign
- Værøy Identitet og Profil AS indeks 31, nr. 4 188 · sammenlign
- Movera Prosjekt- og Byggeledelse AS indeks 30, nr. 4 189 · sammenlign