Frich's Management AS
Score · regnskapsår 2025
45av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 38 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 520 av 833 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 510 av 2 455 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 37 og soliditet 32 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Frich's Management AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 833 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,0 % (median 9,7 %) og egenkapitalandel 15,0 % (median 26,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 6,0 % | 9,7 % |
| Resultatmargin | 6,1 % | 10,3 % |
| Totalrentabilitet | 15,2 % | 23,9 % |
| Egenkapitalandel | 15,0 % | 26,2 % |
| Gjeldsgrad | 5,65 | 2,66 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,13 | 1,29 |
| Omsetningsvekst | 80,1 % | 8,3 % |
| Omsetning per ansatt | 2,60 MNOK | 1,52 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 45 gjør Frich's Management AS det bedre enn 38 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (833 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Frich's Management AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Frich's Management AS har score 45 for 2025, rang 1 510 av 2 455 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 94 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 80,1 % mot median 8,3 %.
Svakest: Soliditet: persentil 32 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 15,0 % mot median 26,2 %. Likviditet: persentil 34 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,13 mot median 1,29.
Verdt å se nærmere på
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 80,1 % (median 8,3 %); likviditetsgrad 1 1,13 (median 1,29).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Frich's Management AS med 0,1 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,3 poeng. Selskapet gjorde det altså 0,4 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Frich's Management AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 6 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 6,1 % | 9,4 % | +4,9 prosentpoeng | 0,0 prosentpoeng | +5,0 prosentpoeng |
| 2025 | 6,0 % | 9,7 % | −0,1 prosentpoeng | +0,3 prosentpoeng | −0,4 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Frich's Management AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,8 % i 2025; driftsmarginen til Frich's Management AS falt 0,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,4 | 107,7 | 127,0 | 135,2 | 141,7 | 149,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +7,3 % | +17,9 % | +6,4 % | +4,8 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,2 % | 6,1 % | 6,0 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Frich's Management AS falt 0,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: administrativ rådgivning, årssnitt | 99,4 | 104,0 | 114,9 | 116,0 | 123,6 | 128,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +17,3 % | +4,6 % | +10,5 % | +1,0 % | +6,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,2 % | 6,1 % | 6,0 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,9 % i 2025; driftsmarginen til Frich's Management AS falt 0,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,8 | 111,8 | 117,4 | 123,2 | 127,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,4 % | +4,8 % | +6,7 % | +5,0 % | +4,9 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,2 % | 6,1 % | 6,0 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Frich's Management AS falt 0,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,2 % | 6,1 % | 6,0 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Frich's Management AS falt 0,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,2 % | 6,1 % | 6,0 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 5,4 % i 2025; driftsmarginen til Frich's Management AS falt 0,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 86,2 | 89,8 | 93,9 | 99,1 | 104,4 | 108,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,1 % | +4,3 % | +4,5 % | +5,6 % | +5,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 1,2 % | 6,1 % | 6,0 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Frich's Management AS hadde en driftsmargin på 6,0 % og en egenkapitalandel på 15,0 % i 2025, og er nr. 1 510 av 2 455 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 80 % og egenkapitalandelen falt fra 31,2 % til 15,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,4 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 17,4 | 4 MNOK |
| P/B | 4,1 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 80,1 % (median 8,3 %); Likviditetsgrad 1 1,13 (median 1,29).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 37 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 32 | vekt 25 % |
| Likviditet | 34 | vekt 15 % |
| Vekst | 94 | vekt 15 % |
| Konsistens | 47 | vekt 15 % |
Varighet: 40 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Frich's Management AS?
Driftsmarginen var 6,0 % i 2025, mot en median på 9,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 15,2 %.
Hvor solid er Frich's Management AS?
Egenkapitalandelen var 15,0 % i 2025 (median 26,2 %). Gjeldsgraden var 5,65 (median 2,66).
Hvordan er likviditeten i Frich's Management AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,13 i 2025 (median 1,29).
Hvordan står Frich's Management AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Frich's Management AS er nr. 1 510 av 2 455 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 520 av 833. Omsetningen endret seg 80,1 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Konsernstruktur · 2025
20 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Frich AS. Personer vises ikke med navn.
Frich AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Frich AS
-
Frich's Holding AS
- Frich's Management AS du er her
- Frich's Hotel og Spiseri Brumunddal AS
- Frich's Kafe & Spiseri Dombås AS
- Frich's Motell & Spiseri Rudshøgda AS
- Frich's Spiseri Maihaugen AS
- Dombås Grillkjøkken AS
- Frich's Hotel & Spiseri Kongsvold AS
- Frich's Hotel & Spiseri Surnadal AS
- Frichs Catering II AS
- Frichs Hotel og Spiseri Ilsetra AS
- Frich's Hotel & Spiseri Hamar AS
- Dale-Gudbrands Gard Kurs- og Konferansesenter AS
- Dale-Gudbrands Gard Eiendomsutvikling AS
- Frich's Hotel Åndalsnes AS
- Frich's Motell & Spiseri Hjerkinn AS
- Frichs Catering AS
- Hjerkinnhus Eiendom AS
- Ljoshaugen AS
-
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 2
- i 1 kunngjøringer (delkontrakter telles hver for seg)
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- Rammeavtaler
- 2
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 9. juni 2025 | Norsk Tipping AS | Møte- og konferansetjenester Hamar | 0,0 MNOK (rammeavtale) (2 delkontrakter) |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916632142
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 5 registrert 10. desember 2025
- Stiftet
- 14. januar 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Hundorpgeilen 12, 2647 SØR-FRON
- Kommune
- Sør-Fron rang 16–29 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 7. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Frich's Holding AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Frich's Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 25 | 48 | 45 | |
| Rang | 2 040 | 1 304 | 1 510 | |
| Driftsmargin | 1,2 % | 6,1 % | 6,0 % | |
| Totalrentabilitet | 1,9 % | 15,7 % | 15,2 % | |
| Egenkapitalandel | 20,5 % | 31,2 % | 15,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,13 | 1,24 | 1,13 | |
| Omsetningsvekst | – | 25,4 % | 80,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,7 MNOK | 7,2 MNOK | 13,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK | 0,8 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,9 MNOK | 2,9 MNOK | 5,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,2 MNOK | 2,4 MNOK | 5,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum gjeld | 3,1 MNOK | 2,0 MNOK | 4,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,8 MNOK | 1,9 MNOK | 4,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6996468.
Videre
Lignende selskaper
- Greenfin Contracting Solutions AS indeks 45, nr. 1 505 · sammenlign
- Essentia AS indeks 45, nr. 1 506 · sammenlign
- Nrp Business Management AS indeks 45, nr. 1 507 · sammenlign
- Kallesten Revisjon og Regnskap AS indeks 45, nr. 1 508 · sammenlign
- Statera Accounting AS indeks 45, nr. 1 516 · sammenlign