Pluvia AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2025
14av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 4 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 3 134 av 3 270 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 343 av 5 554 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 1 og robusthet 36 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Pluvia AS ligger 37 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 3 269 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −613,7 % (median 5,5 %) og egenkapitalandel 42,7 % (median 41,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −613,7 % | 5,5 % |
| Resultatmargin | −612,9 % | 5,2 % |
| Totalrentabilitet | −125,1 % | 10,8 % |
| Egenkapitalandel | 42,7 % | 41,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,34 | 1,09 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,73 | 1,68 |
| Omsetningsvekst | −39,2 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 0,19 MNOK | 0,85 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 14 gjør Pluvia AS det bedre enn 4 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (3 270 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Pluvia AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Pluvia AS har score 14 for 2025, rang 5 343 av 5 554 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 52 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,73 mot median 1,68.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 1 mot sammenlignbare, driftsmargin −613,7 % mot median 5,5 %. Vekst: persentil 4 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −39,2 % mot median 6,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −612,9 % (median 5,2 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −613,7 % (median 5,5 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Pluvia AS med 141,1 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,3 poeng. Selskapet gjorde det altså 140,8 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | −613,7 % | 5,5 % | −141,1 prosentpoeng | −0,3 prosentpoeng | −140,8 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Pluvia AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til Pluvia AS falt 141,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 99,0 | 108,8 | 127,9 | 146,4 | 158,3 | 155,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +9,8 % | +9,9 % | +17,5 % | +14,5 % | +8,1 % | −1,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −472,6 % | −613,7 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Pluvia AS falt 141,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt | 99,4 | 113,5 | 108,3 | 106,9 | 110,7 | 126,1 (så langt) |
| Endring fra året før | +35,1 % | +14,2 % | −4,6 % | −1,3 % | +3,6 % | +13,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −472,6 % | −613,7 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til Pluvia AS falt 141,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt | 98,3 | 121,6 | 139,4 | 131,0 | 139,1 | 158,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +29,9 % | +23,7 % | +14,6 % | −6,0 % | +6,2 % | +13,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −472,6 % | −613,7 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til Pluvia AS falt 141,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 100,0 | 103,6 | 107,5 | 111,2 | 114,7 | 119,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +1,2 % | +3,5 % | +3,8 % | +3,4 % | +3,2 % | +4,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −472,6 % | −613,7 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)
Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til Pluvia AS falt 141,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt | 609 | 979 | 877 | 859 | 708 | 881 (så langt) |
| Endring fra året før | +61,1 % | +60,8 % | −10,5 % | −2,0 % | −17,6 % | +24,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −472,6 % | −613,7 % | – |
Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Pluvia AS falt 141,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −472,6 % | −613,7 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Pluvia AS falt 141,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −472,6 % | −613,7 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til Pluvia AS falt 141,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 90,5 | 90,9 | 96,0 | 100,9 | 105,6 | 109,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +7,4 % | +0,5 % | +5,6 % | +5,2 % | +4,7 % | +3,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −472,6 % | −613,7 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Pluvia AS hadde en driftsmargin på −613,7 % og en egenkapitalandel på 42,7 % i 2025, og er nr. 5 343 av 5 554 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −472,6 % til −613,7 % og egenkapitalandelen falt fra 72,6 % til 42,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,2 | 5 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Næringskoden har ingen egen børsbransje i tabellen, så multiplene er medianen for sektoren: Engineering/Construction, Business & Consumer Services.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −612,9 % (median 5,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −613,7 % (median 5,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 1 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 47 | vekt 20 % |
| Likviditet | 52 | vekt 5 % |
| Vekst | 4 | vekt 25 % |
| Konsistens | 8 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 22 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Pluvia AS?
Driftsmarginen var −613,7 % i 2025, mot en median på 5,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −125,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Pluvia AS?
Egenkapitalandelen var 42,7 % i 2025 (median 41,9 %). Gjeldsgraden var 1,34 (median 1,09).
Hvordan er likviditeten i Pluvia AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,73 i 2025 (median 1,68).
Hvordan står Pluvia AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Pluvia AS er nr. 5 343 av 5 554 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 3 134 av 3 270. Omsetningen endret seg −39,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916635559
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (72.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 6 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 17. november 2015 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,18 MNOK
- Forretningsadresse
- Thormøhlens gate 51, 5006 BERGEN
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.pluviabiotech.com
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 11
- Største eier
- 33,4 % · tre største 76,2 %
- Fordeling
- selskaper 90 % · privatpersoner 10 % · utenlandske 2 %
- Eid fra samme kommune
- 75 %
- Eiere over 60 år
- 45 % av personeierne sine aksjer (medianalder 51 år)
- Sarsia Seed Fond II AS · 33,4 %
- TROND MOHN FORSKNINGSSTIFTELSE · 24,6 %
- Investinor Direkte AS · 18,2 %
- Vestlandets Innovasjonsselskap AS · 13,7 %
- 7 privatpersoner · 10,2 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 29 | 14 | |
| Rang | – | 4 588 | 5 343 | |
| Driftsmargin | – | −472,6 % | −613,7 % | |
| Totalrentabilitet | −82,1 % | −159,6 % | −125,1 % | |
| Egenkapitalandel | 83,4 % | 72,6 % | 42,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 6,00 | 3,61 | 1,73 | |
| Omsetningsvekst | – | – | −39,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | 1,8 MNOK | 1,1 MNOK |
| Driftsresultat | −7,5 MNOK | −8,7 MNOK | −6,9 MNOK |
| Resultat før skatt | −7,5 MNOK | −8,9 MNOK | −6,9 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −7,5 MNOK | −8,9 MNOK | −6,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 9,1 MNOK | 5,4 MNOK | 5,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,0 MNOK | 5,3 MNOK | 5,4 MNOK |
| Egenkapital | 7,6 MNOK | 3,9 MNOK | 2,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | – | – |
| Sum gjeld | 1,5 MNOK | 1,5 MNOK | 3,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,5 MNOK | 1,5 MNOK | 3,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7178685.
Videre
Lignende selskaper
- Acorn Design AS indeks 14, nr. 5 339 · sammenlign
- AS SKILTFORUM indeks 14, nr. 5 340 · sammenlign
- Archi Bygg AS indeks 14, nr. 5 342 · sammenlign
- 7Fkonsult AS indeks 14, nr. 5 344 · sammenlign
- Q Agency AS indeks 14, nr. 5 345 · sammenlign