Reniva AS
Score · regnskapsår 2025
40av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 34 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 996 av 1 516 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 114 av 3 108 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 69 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Reniva AS ligger 9 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 513 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 7,0 % (median 3,6 %) og egenkapitalandel −10,5 % (median 27,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 7,0 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | 6,7 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 23,4 % | 8,4 % |
| Egenkapitalandel | −10,5 % | 27,0 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,73 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,56 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | 17,7 % | 7,8 % |
| Omsetning per ansatt | 0,41 MNOK | 0,38 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 40 gjør Reniva AS det bedre enn 34 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 516 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Reniva AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Reniva AS har score 40 for 2025, rang 2 114 av 3 108 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 69 mot sammenlignbare, driftsmargin 7,0 % mot median 3,6 %. Vekst: persentil 64 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 17,7 % mot median 7,8 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −10,5 % mot median 27,0 %. Likviditet: persentil 14 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,56 mot median 1,26.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −10,5 % (median 27,0 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,8 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,56 (median 1,26).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 12,9 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +12,9, bransjen −0,0 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Reniva AS med 12,9 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,0 poeng. Selskapet gjorde det altså 12,9 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Reniva AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 0 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −5,9 % | 3,6 % | −9,5 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | −9,6 prosentpoeng |
| 2025 | 7,0 % | 3,6 % | +12,9 prosentpoeng | 0,0 prosentpoeng | +12,9 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Reniva AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting steg 3,8 % i 2025; driftsmarginen til Reniva AS økte 12,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,9 | 111,1 | 116,9 | 121,3 | 122,3 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +4,9 % | +5,9 % | +5,2 % | +3,8 % | +0,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,6 % | −5,9 % | 7,0 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Reniva AS økte 12,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 99,5 | 117,4 | 126,0 | 130,8 | 138,4 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,3 % | +17,9 % | +7,4 % | +3,8 % | +5,8 % | +2,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,6 % | −5,9 % | 7,0 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Reniva AS økte 12,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,6 % | −5,9 % | 7,0 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Reniva AS økte 12,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,6 % | −5,9 % | 7,0 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting steg 5,7 % i 2025; driftsmarginen til Reniva AS økte 12,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 81,5 | 85,5 | 89,7 | 94,8 | 100,3 | 106,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +4,9 % | +4,9 % | +5,7 % | +5,7 % | +6,0 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 3,6 % | −5,9 % | 7,0 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Reniva AS hadde en driftsmargin på 7,0 % og en egenkapitalandel på −10,5 % i 2025, og er nr. 2 114 av 3 108 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra −113,1 % til −10,5 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,3 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 14,1 | 0 MNOK |
| P/B | 2,7 | ikke meningsfull |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −10,5 % (median 27,0 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,8 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,56 (median 1,26).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 0,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 69 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 14 | vekt 15 % |
| Vekst | 64 | vekt 15 % |
| Konsistens | 51 | vekt 15 % |
Varighet: 27 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Reniva AS?
Driftsmarginen var 7,0 % i 2025, mot en median på 3,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 23,4 %.
Hvor solid er Reniva AS?
Egenkapitalandelen var −10,5 % i 2025 (median 27,0 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Reniva AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,56 i 2025 (median 1,26). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Reniva AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Reniva AS er nr. 2 114 av 3 108 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 996 av 1 516. Omsetningen endret seg 17,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916636717
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (81.210)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 6 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 8. januar 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Vannebos veg 205, 2743 HARESTUA (LUNNER)
- Kommune
- Lunner rang 16–27 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 27. januar 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 27 | 13 | 40 | |
| Rang | 2 345 | 2 934 | 2 114 | |
| Driftsmargin | 3,6 % | −5,9 % | 7,0 % | |
| Totalrentabilitet | 21,3 % | −57,9 % | 23,4 % | |
| Egenkapitalandel | −34,6 % | −113,1 % | −10,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,74 | 0,41 | 0,56 | |
| Omsetningsvekst | – | 5,6 % | 17,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,0 MNOK | 2,1 MNOK | 2,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Egenkapital | −0,1 MNOK | −0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | −0,3 MNOK | −0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6793106.
Videre
Lignende selskaper
- Viva Renhold AS indeks 40, nr. 2 106 · sammenlign
- Arctic Experience AS indeks 40, nr. 2 111 · sammenlign
- Dino Service AS indeks 40, nr. 2 112 · sammenlign
- PJ Tenden AS indeks 40, nr. 2 113 · sammenlign
- PS Anleggsgartner AS indeks 40, nr. 2 116 · sammenlign