Tikon AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2023
46av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 328 av 2 323 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 899 av 3 267 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 31 og robusthet 64 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Tikon AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 2 322 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 2,4 % (median 9,7 %) og egenkapitalandel 58,2 % (median 42,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 2,4 % | 9,7 % |
| Resultatmargin | 3,3 % | 10,3 % |
| Totalrentabilitet | 7,8 % | 18,1 % |
| Egenkapitalandel | 58,2 % | 42,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,72 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,24 | 1,59 |
| Omsetningsvekst | – | 13,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 46 gjør Tikon AS det bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 323 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Tikon AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Tikon AS hadde en driftsmargin på 2,4 % og en egenkapitalandel på 58,2 % i 2023, og er nr. 1 899 av 3 267 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,4 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 17,4 | 0 MNOK |
| P/B | 4,1 | 1 MNOK |
| EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapital | NOK |
|---|---|
| Selskapsverdi (EV) med børsmultippel | 1 MNOK |
| Selskapsverdi etter størrelsesjustering | 0 MNOK |
| Minus netto gjeld (grovt tall) | 0 MNOK |
| Egenkapitalverdi | 0 MNOK |
Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Næringskoden har ingen egen børsbransje i tabellen, så multiplene er medianen for sektoren: Business & Consumer Services.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 31 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 68 | vekt 20 % |
| Likviditet | 34 | vekt 5 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 71 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Indeksversjon 3. Datakompletthet 75 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tikon AS?
Driftsmarginen var 2,4 % i 2023, mot en median på 9,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,8 %.
Hvor solid er Tikon AS?
Egenkapitalandelen var 58,2 % i 2023 (median 42,0 %). Gjeldsgraden var 0,72 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i Tikon AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,24 i 2023 (median 1,59).
Hvordan står Tikon AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Tikon AS er nr. 1 899 av 3 267 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 328 av 2 323.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916669151
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 28. januar 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Blokkhusvegen 6, 3950 BREVIK (PORSGRUNN)
- Kommune
- Porsgrunn rang 5–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 3. februar 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Sustaintech AS (29 %), Øyene Invest AS (4 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 46 | 53 | – | |
| Rang | 1 899 | 1 524 | – | |
| Driftsmargin | 2,4 % | 4,8 % | −125,6 % | |
| Totalrentabilitet | 7,8 % | 11,6 % | −168,2 % | |
| Egenkapitalandel | 58,2 % | 62,9 % | −31,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,24 | 1,54 | 0,05 | |
| Omsetningsvekst | – | 5,6 % | −71,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,5 MNOK | 1,6 MNOK | 0,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | −0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | −0,6 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | −0,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK | 0,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | −0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | −0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5325239.
Videre
Lignende selskaper
- Vinje Rekneskapskontor AS indeks 46, nr. 1 897 · sammenlign
- DM Regnskap Oslo AS indeks 46, nr. 1 898 · sammenlign
- Sevje Utvikling AS indeks 46, nr. 1 900 · sammenlign
- Sentrum Næringshage AS indeks 46, nr. 1 903 · sammenlign
- Trivselslaben AS indeks 46, nr. 1 904 · sammenlign