Empet AS
Score · regnskapsår 2025
27av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 245 av 271 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 242 av 2 592 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 30 og soliditet 7 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Empet AS ligger 24 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 271 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,5 % (median 5,1 %) og egenkapitalandel 7,0 % (median 33,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 257 MNOK | 126 MNOK |
| Driftsmargin | 0,5 % | 5,1 % |
| Resultatmargin | −8,5 % | 5,4 % |
| Totalrentabilitet | 8,1 % | 12,5 % |
| Egenkapitalandel | 7,0 % | 33,8 % |
| Gjeldsgrad | 13,29 | 1,92 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,09 | 1,30 |
| Omsetningsvekst | 10,7 % | 9,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,01 MNOK | 2,39 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 27 gjør Empet AS det bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (271 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Empet AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Empet AS har score 27 for 2025, rang 2 242 av 2 592 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 52 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 10,7 % mot median 9,6 %.
Svakest: Soliditet: persentil 7 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 7,0 % mot median 33,8 %. Likviditet: persentil 25 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,09 mot median 1,30.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 7,0 % (median 33,8 %).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −8,5 % (median 5,4 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin 0,5 % (median 5,1 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Empet AS hadde en driftsmargin på 0,5 % og en egenkapitalandel på 7,0 % i 2025, og er nr. 2 242 av 2 592 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −3,0 % til 0,5 % og omsetningen økte med 11 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 83 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 83 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 7,0 % (median 33,8 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −8,5 % (median 5,4 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 0,5 % (median 5,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 10,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 30 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 7 | vekt 25 % |
| Likviditet | 25 | vekt 15 % |
| Vekst | 52 | vekt 15 % |
| Konsistens | 29 | vekt 15 % |
Varighet: 21 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Empet AS?
Driftsmarginen var 0,5 % i 2025, mot en median på 5,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Empet AS?
Egenkapitalandelen var 7,0 % i 2025 (median 33,8 %). Gjeldsgraden var 13,29 (median 1,92).
Hvordan er likviditeten i Empet AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,09 i 2025 (median 1,30).
Hvordan står Empet AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Empet AS er nr. 2 242 av 2 592 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 245 av 271. Omsetningen endret seg 10,7 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 0
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 27. oktober 2022 | Politiets fellestjenester | Veterinærtjenester for Hund og Hittedyr, Øst | 0,7 MNOK (rammeavtale) (4 delkontrakter) |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916720823
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (75.000)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 255 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 22. januar 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,18 MNOK
- Forretningsadresse
- Bjørnsons gate 35, 2003 LILLESTRØM
- Kommune
- Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 15 | 21 | 27 | |
| Rang | 2 350 | 2 341 | 2 242 | |
| Driftsmargin | −4,4 % | −3,0 % | 0,5 % | |
| Totalrentabilitet | 6,1 % | 5,4 % | 8,1 % | |
| Egenkapitalandel | 10,8 % | 7,5 % | 7,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,66 | 0,84 | 1,09 | |
| Omsetningsvekst | – | 13,4 % | 10,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 204,5 MNOK | 232,0 MNOK | 256,9 MNOK |
| Driftsresultat | −9,0 MNOK | −7,0 MNOK | 1,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,7 MNOK | −23,0 MNOK | −21,8 MNOK |
| Årsresultat | 2,3 MNOK | −18,0 MNOK | −19,0 MNOK |
| Finanskostnader | 41,2 MNOK | 76,1 MNOK | 117,9 MNOK |
| Sum eiendeler | 721,8 MNOK | 991,0 MNOK | 1 180,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 119,4 MNOK | 183,0 MNOK | 280,2 MNOK |
| Egenkapital | 77,9 MNOK | 74,4 MNOK | 82,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 29,2 MNOK | 11,1 MNOK | −7,9 MNOK |
| Sum gjeld | 643,9 MNOK | 916,6 MNOK | 1 098,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 179,8 MNOK | 218,4 MNOK | 255,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6856322.
Videre
Lignende selskaper
- Dagfin Skaar AS indeks 27, nr. 2 227 · sammenlign
- Sigma2 AS indeks 27, nr. 2 229 · sammenlign
- SIV. ING. Stener Sørensen AS indeks 27, nr. 2 237 · sammenlign
- Amedia Salg og Marked AS indeks 27, nr. 2 248 · sammenlign
- Arkitema AS indeks 27, nr. 2 251 · sammenlign