Titran Canning CO AS
Score · regnskapsår 2024
60av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 70 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 3 347 av 11 065 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 6 838 av 22 237 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 40 og soliditet 97 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Titran Canning CO AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 058 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 0,4 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 92,4 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 0,4 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 1,0 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | 2,7 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 92,4 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,08 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 23,63 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | −70,0 % | 2,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 60 gjør Titran Canning CO AS det bedre enn 70 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 065 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Titran Canning CO AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Titran Canning CO AS hadde en driftsmargin på 0,4 % og en egenkapitalandel på 92,4 % i 2024, og er nr. 6 838 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og omsetningen falt med 70 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 0 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 40 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 97 | vekt 25 % |
| Likviditet | 98 | vekt 15 % |
| Vekst | 1 | vekt 15 % |
| Konsistens | 61 | vekt 15 % |
Varighet: 60 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Titran Canning CO AS?
Driftsmarginen var 0,4 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,7 %.
Hvor solid er Titran Canning CO AS?
Egenkapitalandelen var 92,4 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 0,08 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i Titran Canning CO AS?
Likviditetsgrad 1 var 23,63 i 2024 (median 1,76).
Hvordan står Titran Canning CO AS i Handel?
Titran Canning CO AS er nr. 6 838 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 3 347 av 11 065. Omsetningen endret seg −70,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916770138
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.322)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 30. desember 1938 87 år i drift
- Aksjekapital
- 0,57 MNOK
- Forretningsadresse
- Knarrlagsundveien 325, 7241 ANSNES (HITRA)
- Kommune
- Hitra rang 2–9 av 9 i KOSTRA-gruppe 3
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 12. august 2025
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 60 | 60 | – | |
| Rang | 7 227 | 6 838 | – | |
| Driftsmargin | −1,3 % | 0,4 % | −56,0 % | |
| Totalrentabilitet | −7,8 % | 2,7 % | −5,7 % | |
| Egenkapitalandel | 78,2 % | 92,4 % | 97,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 5,25 | 23,63 | 3 329,05 | |
| Omsetningsvekst | – | −70,0 % | −95,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8,5 MNOK | 2,6 MNOK | 0,1 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | – | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK | 0,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK | 0,9 MNOK |
| Egenkapital | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6192593.
Videre
Lignende selskaper
- Vitahelle AS indeks 60, nr. 6 832 · sammenlign
- Truckdeler AS indeks 60, nr. 6 834 · sammenlign
- Amedica AS indeks 60, nr. 6 835 · sammenlign
- Somatorget AS indeks 60, nr. 6 837 · sammenlign
- Handleriet Asnes AS indeks 60, nr. 6 845 · sammenlign