Educas AS
Score · regnskapsår 2024
64av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 325 av 1 371 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 702 av 3 254 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 80 og soliditet 49 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Educas AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 371 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 21,9 % (median 3,1 %) og egenkapitalandel 43,9 % (median 39,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 21,9 % | 3,1 % |
| Resultatmargin | 21,9 % | 3,2 % |
| Totalrentabilitet | 38,8 % | 6,9 % |
| Egenkapitalandel | 43,9 % | 39,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,28 | 1,08 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,77 | 1,55 |
| Omsetningsvekst | 25,4 % | 8,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 64 gjør Educas AS det bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 371 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Educas AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Educas AS hadde en driftsmargin på 21,9 % og en egenkapitalandel på 43,9 % i 2024, og er nr. 702 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 30,7 % til 21,9 % og omsetningen økte med 25 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 3 MNOK |
| P/B | 2,6 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 80 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 49 | vekt 25 % |
| Likviditet | 57 | vekt 15 % |
| Vekst | 67 | vekt 15 % |
| Konsistens | 60 | vekt 15 % |
Varighet: 66 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Educas AS?
Driftsmarginen var 21,9 % i 2024, mot en median på 3,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 38,8 %.
Hvor solid er Educas AS?
Egenkapitalandelen var 43,9 % i 2024 (median 39,5 %). Gjeldsgraden var 1,28 (median 1,08).
Hvordan er likviditeten i Educas AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,77 i 2024 (median 1,55).
Hvordan står Educas AS i Informasjon og kommunikasjon?
Educas AS er nr. 702 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 325 av 1 371. Omsetningen endret seg 25,4 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 0
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 1. april 2022 | Høgskolen i Molde | Rammeavtale for Kurs i Studieteknikk | 0,2 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916823312
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 25. februar 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Thunes vei 17, 0274 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 7. mars 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 50 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Create Capital AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 68 | 64 | 58 | |
| Rang | 621 | 702 | 1 025 | |
| Driftsmargin | 30,7 % | 21,9 % | 2,2 % | |
| Totalrentabilitet | 45,3 % | 38,8 % | 5,7 % | |
| Egenkapitalandel | 46,9 % | 43,9 % | 62,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,86 | 1,77 | 2,65 | |
| Omsetningsvekst | – | 25,4 % | 6,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,2 MNOK | 1,6 MNOK | 1,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5494283.
Videre
Lignende selskaper
- Atlas Holding AS indeks 64, nr. 693 · sammenlign
- Symfoni AS indeks 64, nr. 694 · sammenlign
- Object Generation AS indeks 64, nr. 700 · sammenlign
- Adlibit AS indeks 64, nr. 705 · sammenlign
- Sperre Data AS indeks 63, nr. 706 · sammenlign