Avinxt AS
Score · regnskapsår 2023
1av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 184 av 2 185 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 995 av 3 995 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 0 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Avinxt AS ligger 48 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 2 184 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −1 221,0 % (median 5,7 %) og egenkapitalandel −93,8 % (median 39,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −1 221,0 % | 5,7 % |
| Resultatmargin | −1 300,2 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | −229,8 % | 11,1 % |
| Egenkapitalandel | −93,8 % | 39,6 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,21 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,19 | 1,57 |
| Omsetningsvekst | – | 0,3 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 1 gjør Avinxt AS det bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 185 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Avinxt AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Avinxt AS hadde en driftsmargin på −1 221,0 % og en egenkapitalandel på −93,8 % i 2023, og er nr. 3 995 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,2 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −93,8 % (median 39,6 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 5,3 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,19 (median 1,57).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −1 300,2 % (median 5,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −1 221,0 % (median 5,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 0 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 2 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 1 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Avinxt AS?
Driftsmarginen var −1 221,0 % i 2023, mot en median på 5,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −229,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Avinxt AS?
Egenkapitalandelen var −93,8 % i 2023 (median 39,6 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Avinxt AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,19 i 2023 (median 1,57). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Avinxt AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Avinxt AS er nr. 3 995 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 184 av 2 185.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Sudrheim Aviation Group AS eier 60 % av aksjene i Avinxt AS.
Avinxt AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Teknisk tjenesteyting og forskning (1 selskap) 1 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Underskudd
- 1 selskap: Avinxt AS
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
-
Avinxt AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916859996
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. mars 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 12,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Voldsvegen 204, 3739 SKIEN
- Kommune
- Skien rang 9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 14. januar 2025
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.avinxt.com
- LEI
- 635400GDHURJAZT5UZ37 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 65 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 59,7 % · tre største 72,2 %
- Fordeling
- selskaper 99 % · privatpersoner 1 % · utenlandske 0 %
- Eiere over 60 år
- 77 % av personeierne sine aksjer (medianalder 63 år)
- Konsernkjede
- Øverste eier: Sudrheim Aviation Group AS
- Sudrheim Aviation Group AS · 59,7 %
- Brj Investor AS · 6,3 %
- Brødrene Jensen AS · 6,3 %
- BØ 2000 Consulting AS · 3,0 %
- Norway Steel Invest AS · 2,5 %
- Heidenreich-Riis og Lillefjære AS · 2,1 %
- Msg Holding AS · 2,0 %
- Heiden Invest AS · 1,8 %
- Mæland Holding AS · 1,6 %
- Govig AS · 1,4 %
- 21 privatpersoner · 1,4 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Avinxt Defence AS (100 %)
Har eierandeler i: Avinxt Defence AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 1 | 10 | – | |
| Rang | 3 995 | 4 023 | – | |
| Driftsmargin | −1 221,0 % | −393,0 % | – | |
| Totalrentabilitet | −229,8 % | −1 478,6 % | −4,3 % | |
| Egenkapitalandel | −93,8 % | −2 104,5 % | 1,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,19 | 0,04 | 0,08 | |
| Omsetningsvekst | – | 10,9 % | −100,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,1 MNOK | 4,5 MNOK | 0,0 MNOK |
| Driftsresultat | −49,5 MNOK | −17,7 MNOK | −1,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −52,7 MNOK | −20,7 MNOK | −3,4 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | −25,0 MNOK |
| Årsresultat | −52,7 MNOK | −20,7 MNOK | 21,6 MNOK |
| Finanskostnader | 3,3 MNOK | 3,1 MNOK | 2,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 21,5 MNOK | 1,2 MNOK | 26,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,8 MNOK | 0,8 MNOK | 1,1 MNOK |
| Egenkapital | −20,2 MNOK | −25,0 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −81,9 MNOK | −102,6 MNOK | −77,0 MNOK |
| Sum gjeld | 41,7 MNOK | 26,2 MNOK | 25,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 25,4 MNOK | 20,9 MNOK | 13,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5421757.
Videre
Lignende selskaper
- BORG & Partners AS indeks 2, nr. 3 979 · sammenlign
- Steer AS indeks 2, nr. 3 980 · sammenlign
- Soulful Communication AS indeks 2, nr. 3 982 · sammenlign
- Nhd AS indeks 2, nr. 3 983 · sammenlign
- I-Sec Norway Aviation Security AS indeks 1, nr. 3 991 · sammenlign