Onesettle AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2025
38av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 25 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 132 av 176 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 505 av 664 · Finans og forsikring
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 20 og robusthet 41 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Onesettle AS ligger 12 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 176 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 7,0 % (median 17,7 %) og egenkapitalandel 37,5 % (median 49,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 38 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 7,0 % | 17,7 % |
| Resultatmargin | 7,6 % | 18,2 % |
| Totalrentabilitet | 2,6 % | 22,8 % |
| Egenkapitalandel | 37,5 % | 49,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,66 | 0,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,19 | 1,72 |
| Omsetningsvekst | 14,6 % | 15,3 % |
| Omsetning per ansatt | 4,73 MNOK | 2,22 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 38 gjør Onesettle AS det bedre enn 25 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (176 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Onesettle AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Onesettle AS har score 38 for 2025, rang 505 av 664 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 61 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 14,6 % mot median 15,3 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 20 mot sammenlignbare, driftsmargin 7,0 % mot median 17,7 %. Likviditet: persentil 26 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,19 mot median 1,72.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 10,2 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +10,1, bransjen −0,1 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Onesettle AS med 10,1 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,1 poeng. Selskapet gjorde det altså 10,2 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Onesettle AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 5 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −3,2 % | 17,8 % | −19,3 prosentpoeng | −1,4 prosentpoeng | −17,9 prosentpoeng |
| 2025 | 7,0 % | 17,7 % | +10,1 prosentpoeng | −0,1 prosentpoeng | +10,2 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Onesettle AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Onesettle AS økte 10,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 16,2 % | −3,2 % | 7,0 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Onesettle AS økte 10,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 16,2 % | −3,2 % | 7,0 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet (indeks)
Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Onesettle AS økte 10,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet, årssnitt | 87,1 | 90,4 | 94,2 | 98,9 | 103,5 | 107,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +2,9 % | +3,8 % | +4,1 % | +5,0 % | +4,6 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 16,2 % | −3,2 % | 7,0 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Onesettle AS hadde en driftsmargin på 7,0 % og en egenkapitalandel på 37,5 % i 2025, og er nr. 505 av 664 rangerte selskaper i Finans og forsikring.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −3,2 % til 7,0 % og omsetningen økte med 15 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 15 MNOK og 26 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 7,3 | 15 MNOK |
| EV/EBIT | – | ikke brukt i sektoren |
| P/B | 1,0 | 26 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (66): Financial Svcs. (Non-bank & Insurance).
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −13,5 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 20 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 39 | vekt 20 % |
| Likviditet | 26 | vekt 5 % |
| Vekst | 61 | vekt 25 % |
| Konsistens | 54 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 32 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Onesettle AS?
Driftsmarginen var 7,0 % i 2025, mot en median på 17,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,6 %.
Hvor solid er Onesettle AS?
Egenkapitalandelen var 37,5 % i 2025 (median 49,7 %). Gjeldsgraden var 1,66 (median 0,99).
Hvordan er likviditeten i Onesettle AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,19 i 2025 (median 1,72).
Hvordan står Onesettle AS i Finans og forsikring?
Onesettle AS er nr. 505 av 664 rangerte selskaper i Finans og forsikring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 132 av 176. Omsetningen endret seg 14,6 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
7 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Wtw Holding AS.
Wtw Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Informasjon og kommunikasjon (3 selskaper), Finans og forsikring (1 selskap) 4 av 7 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 39 i alt. Trondheim 39 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
-
Wtw Holding AS
- Onesettle AS du er her
- Wtw AS
- Helserespons AS
- Gomarina AS
- Kjeila Mausund AS
- Wtwpos AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916910436
- Org.form
- AS
- Sektor
- Finans og forsikring (66.190)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 8 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 29. januar 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 5,67 MNOK
- Forretningsadresse
- Brøsetvegen 164A, 7069 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 8945000WYB62KR32J064 fornyes 23. oktober 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Wtw Holding AS (100 %)
Øverste eier: Wtw Holding AS
- Wtw Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 34 | 24 | 38 | |
| Rang | 432 | 565 | 505 | |
| Driftsmargin | 16,2 % | −3,2 % | 7,0 % | |
| Totalrentabilitet | 6,6 % | 2,5 % | 2,6 % | |
| Egenkapitalandel | 29,0 % | 36,3 % | 37,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,21 | 1,24 | 1,19 | |
| Omsetningsvekst | – | 0,3 % | 14,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 32,9 MNOK | 33,0 MNOK | 37,8 MNOK |
| Driftsresultat | 5,3 MNOK | −1,0 MNOK | 2,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 6,7 MNOK | 2,2 MNOK | 2,9 MNOK |
| Skattekostnad | 1,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | 5,5 MNOK | 1,9 MNOK | 2,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 104,6 MNOK | 94,8 MNOK | 111,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 89,6 MNOK | 74,6 MNOK | 81,8 MNOK |
| Egenkapital | 30,3 MNOK | 34,4 MNOK | 41,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 11,0 MNOK | 12,9 MNOK | 15,2 MNOK |
| Sum gjeld | 74,3 MNOK | 60,3 MNOK | 69,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 74,3 MNOK | 60,1 MNOK | 68,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7097666.
Videre
Lignende selskaper
- Nrp Anaxo Management AS indeks 39, nr. 495 · sammenlign
- Nrp Maritime Asset Management AS indeks 38, nr. 497 · sammenlign
- Norselab Credit Management AS indeks 38, nr. 501 · sammenlign
- Runwayfbu Fund Management AS indeks 37, nr. 510 · sammenlign
- Oslo Forsikringssenter AS indeks 37, nr. 511 · sammenlign