Carbon Concepts AS
Score · regnskapsår 2025
8av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 301 av 1 321 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 859 av 3 920 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 2 og soliditet 7 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Carbon Concepts AS ligger 43 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 321 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −86,9 % (median 5,4 %) og egenkapitalandel 2,7 % (median 33,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | −86,9 % | 5,4 % |
| Resultatmargin | −95,8 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | −81,5 % | 13,9 % |
| Egenkapitalandel | 2,7 % | 33,9 % |
| Gjeldsgrad | 36,20 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,13 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | −33,7 % | 8,5 % |
| Omsetning per ansatt | 2,08 MNOK | 1,57 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 8 gjør Carbon Concepts AS det bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 321 selskaper) i 2025.
Score 2022–2025
- Carbon Concepts AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Carbon Concepts AS har score 8 for 2025, rang 3 859 av 3 920 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 29 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,13 mot median 1,43.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 2 mot sammenlignbare, driftsmargin −86,9 % mot median 5,4 %. Vekst: persentil 4 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −33,7 % mot median 8,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 2,7 % (median 33,9 %).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −95,8 % (median 5,6 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −86,9 % (median 5,4 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Carbon Concepts AS med 48,1 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,7 poeng. Selskapet gjorde det altså 48,7 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 3 årsskifter gikk Carbon Concepts AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 3 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | −105,2 % | 5,0 % | −68,3 prosentpoeng | +5,0 prosentpoeng | −73,3 prosentpoeng |
| 2024 | −38,8 % | 4,8 % | +66,4 prosentpoeng | −0,2 prosentpoeng | +66,6 prosentpoeng |
| 2025 | −86,9 % | 5,4 % | −48,1 prosentpoeng | +0,7 prosentpoeng | −48,7 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Carbon Concepts AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til Carbon Concepts AS falt 48,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 99,0 | 108,8 | 127,9 | 146,4 | 158,3 | 155,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +9,8 % | +9,9 % | +17,5 % | +14,5 % | +8,1 % | −1,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | −36,9 % | −105,2 % | −38,8 % | −86,9 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Carbon Concepts AS falt 48,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt | 99,4 | 113,5 | 108,3 | 106,9 | 110,7 | 126,1 (så langt) |
| Endring fra året før | +35,1 % | +14,2 % | −4,6 % | −1,3 % | +3,6 % | +13,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | −36,9 % | −105,2 % | −38,8 % | −86,9 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til Carbon Concepts AS falt 48,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt | 98,3 | 121,6 | 139,4 | 131,0 | 139,1 | 158,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +29,9 % | +23,7 % | +14,6 % | −6,0 % | +6,2 % | +13,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | −36,9 % | −105,2 % | −38,8 % | −86,9 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til Carbon Concepts AS falt 48,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 100,0 | 103,6 | 107,5 | 111,2 | 114,7 | 119,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +1,2 % | +3,5 % | +3,8 % | +3,4 % | +3,2 % | +4,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | −36,9 % | −105,2 % | −38,8 % | −86,9 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)
Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til Carbon Concepts AS falt 48,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt | 609 | 979 | 877 | 859 | 708 | 881 (så langt) |
| Endring fra året før | +61,1 % | +60,8 % | −10,5 % | −2,0 % | −17,6 % | +24,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | −36,9 % | −105,2 % | −38,8 % | −86,9 % | – |
Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Carbon Concepts AS falt 48,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | −36,9 % | −105,2 % | −38,8 % | −86,9 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Carbon Concepts AS falt 48,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | −36,9 % | −105,2 % | −38,8 % | −86,9 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til Carbon Concepts AS falt 48,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 90,5 | 90,9 | 96,0 | 100,9 | 105,6 | 109,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +7,4 % | +0,5 % | +5,6 % | +5,2 % | +4,7 % | +3,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | −36,9 % | −105,2 % | −38,8 % | −86,9 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Carbon Concepts AS hadde en driftsmargin på −86,9 % og en egenkapitalandel på 2,7 % i 2025, og er nr. 3 859 av 3 920 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −38,8 % til −86,9 % og egenkapitalandelen falt fra 73,4 % til 2,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,2 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 2,7 % (median 33,9 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −95,8 % (median 5,6 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −86,9 % (median 5,4 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 35,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 2 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 7 | vekt 25 % |
| Likviditet | 29 | vekt 15 % |
| Vekst | 4 | vekt 15 % |
| Konsistens | 7 | vekt 15 % |
Varighet: 38 (snitt over 4 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Carbon Concepts AS?
Driftsmarginen var −86,9 % i 2025, mot en median på 5,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −81,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Carbon Concepts AS?
Egenkapitalandelen var 2,7 % i 2025 (median 33,9 %). Gjeldsgraden var 36,20 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Carbon Concepts AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,13 i 2025 (median 1,43).
Hvordan står Carbon Concepts AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Carbon Concepts AS er nr. 3 859 av 3 920 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 301 av 1 321. Omsetningen endret seg −33,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916931409
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 7 registrert 10. juni 2026
- Stiftet
- 21. januar 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,42 MNOK
- Forretningsadresse
- Dronningens gate 15, 0152 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.faracycling.com
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 33
- Største eier
- 18,4 % · tre største 50,6 %
- Fordeling
- selskaper 86 % · privatpersoner 14 % · utenlandske 42 %
- Eid fra samme kommune
- 64 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 47 år)
- Northstar Sports Agency AS · 18,4 %
- DEJUN INETRNATIONAL INVESTMENTS LIM (HK) · 16,9 %
- Brødrene Jensen AS · 15,2 %
- Eternal Talent Group LTD. (VG) · 11,1 %
- A New Type of Investment AS · 9,8 %
- Tidligfasefondet AS · 4,2 %
- Anti AS · 2,1 %
- Zoncolan AS · 1,9 %
- Green Tree Asia Pte LTD (Singapore) · 1,0 %
- THOR HUSHOVD · 0,9 %
- 12 privatpersoner · 14,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 3. november 2026.
Utvikling år for år · 2022–2025
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|---|
| Indeks | 39 | 46 | 58 | 8 | |
| Rang | 38 | 2 114 | 1 324 | 3 859 | |
| Driftsmargin | −36,9 % | −105,2 % | −38,8 % | −86,9 % | |
| Totalrentabilitet | −24,9 % | −49,2 % | −30,8 % | −81,5 % | |
| Egenkapitalandel | 28,4 % | 83,3 % | 73,4 % | 2,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,70 | 6,06 | 6,31 | 1,13 | |
| Omsetningsvekst | – | −25,3 % | 62,8 % | −33,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 18,0 MNOK | 13,5 MNOK | 21,9 MNOK | 14,5 MNOK |
| Driftsresultat | −6,7 MNOK | −14,2 MNOK | −8,5 MNOK | −12,6 MNOK |
| Resultat før skatt | −6,9 MNOK | −14,8 MNOK | −7,9 MNOK | −13,9 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −6,9 MNOK | −14,8 MNOK | −7,9 MNOK | −13,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 1,6 MNOK | 2,1 MNOK | 4,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 26,0 MNOK | 26,7 MNOK | 18,9 MNOK | 12,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 22,5 MNOK | 21,5 MNOK | 17,6 MNOK | 10,3 MNOK |
| Egenkapital | 7,4 MNOK | 22,3 MNOK | 13,9 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −16,7 MNOK | −31,4 MNOK | −39,8 MNOK | −53,4 MNOK |
| Sum gjeld | 18,7 MNOK | 4,5 MNOK | 5,0 MNOK | 11,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 13,2 MNOK | 3,5 MNOK | 2,8 MNOK | 9,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 3. november 2026, regnskaps-id 7244026.
Videre
Lignende selskaper
- Nord Ddb Oslo AS indeks 9, nr. 3 848 · sammenlign
- Data Center Installations AS indeks 9, nr. 3 849 · sammenlign
- Axess Connect AS indeks 9, nr. 3 855 · sammenlign
- Intec Norge Øst AS indeks 8, nr. 3 866 · sammenlign
- INVOLVE! Advertising AS indeks 7, nr. 3 872 · sammenlign