Renevo AS
Score · regnskapsår 2023
3av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 199 av 199 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 821 av 821 · Kraft og energi
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 2 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Renevo AS ligger 47 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 199 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin −63,8 % (median 20,7 %) og egenkapitalandel −12,6 % (median 42,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 63 MNOK | 127 MNOK |
| Driftsmargin | −63,8 % | 20,7 % |
| Resultatmargin | −71,9 % | 18,2 % |
| Totalrentabilitet | −33,3 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandel | −12,6 % | 42,6 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,30 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,18 | 1,17 |
| Omsetningsvekst | – | – |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 3 gjør Renevo AS det bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (199 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Renevo AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Renevo AS hadde en driftsmargin på −63,8 % og en egenkapitalandel på −12,6 % i 2023, og er nr. 821 av 821 rangerte selskaper i Kraft og energi.
Renevo AS klarte seg svakere enn sektoren i 2025, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −12,6 % (median 42,6 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 5,7 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,18 (median 1,17).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −71,9 % (median 18,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −63,8 % (median 20,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 11,4 % i 2025 (sektorens median 16,1 %), og egenkapitalandelen −27,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt det året. I de andre årene var driftsmarginen −67,0 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2025, med median driftsmargin 16,1 %. Basert på de 5 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 2 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 4 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 7 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Renevo AS?
Driftsmarginen var −63,8 % i 2023, mot en median på 20,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −33,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Renevo AS?
Egenkapitalandelen var −12,6 % i 2023 (median 42,6 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Renevo AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,18 i 2023 (median 1,17). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Renevo AS i Kraft og energi?
Renevo AS er nr. 821 av 821 rangerte selskaper i Kraft og energi for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 199 av 199.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916941552
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Kraft og energi (35.210)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 4. mars 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 3,02 MNOK
- Forretningsadresse
- Kunnskapshuset, Sæ 134, 5417 STORD
- Kommune
- Stord rang 6–23 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Rollene er ikke hentet ennå.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 3 | 4 | 28 | |
| Rang | 821 | 837 | 784 | |
| Driftsmargin | −63,8 % | −70,1 % | 11,4 % | |
| Totalrentabilitet | −33,3 % | −17,2 % | 4,5 % | |
| Egenkapitalandel | −12,6 % | −24,9 % | −27,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,18 | 0,23 | 0,20 | |
| Omsetningsvekst | – | −53,1 % | 47,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 62,6 MNOK | 29,4 MNOK | 43,3 MNOK |
| Driftsresultat | −40,0 MNOK | −20,6 MNOK | 4,9 MNOK |
| Resultat før skatt | −45,0 MNOK | −28,7 MNOK | −1,7 MNOK |
| Årsresultat | −45,2 MNOK | −28,7 MNOK | −1,7 MNOK |
| Finanskostnader | 5,4 MNOK | 8,1 MNOK | 6,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 118,8 MNOK | 119,8 MNOK | 109,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 10,6 MNOK | 16,3 MNOK | 13,8 MNOK |
| Egenkapital | −15,0 MNOK | −29,8 MNOK | −29,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −16,8 MNOK | −32,1 MNOK | −32,1 MNOK |
| Sum gjeld | 133,8 MNOK | 149,6 MNOK | 139,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 60,3 MNOK | 71,1 MNOK | 67,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5461591.
Videre
Lignende selskaper
- Stokkfjellet AS indeks 13, nr. 792 · sammenlign
- Klarkraft AS indeks 13, nr. 796 · sammenlign
- Øyfjellet Wind AS indeks 12, nr. 799 · sammenlign
- Motkraft AS indeks 12, nr. 801 · sammenlign
- St1 Biokraft AS indeks 9, nr. 809 · sammenlign