Mindor Formwork AS
Score · regnskapsår 2025
77av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 94 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 701 av 11 281 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 351 av 22 940 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 85 og soliditet 79 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Mindor Formwork AS ligger 27 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 278 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 14,4 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 68,1 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 14,4 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 14,7 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 29,1 % | 6,2 % |
| Egenkapitalandel | 68,1 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,47 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,13 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 200,5 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 77 gjør Mindor Formwork AS det bedre enn 94 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 281 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Mindor Formwork AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Mindor Formwork AS har score 77 for 2025, rang 1 351 av 22 940 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 95 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 200,5 % mot median 4,0 %. Lønnsomhet: persentil 85 mot sammenlignbare, driftsmargin 14,4 % mot median 2,6 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Mindor Formwork AS hadde en driftsmargin på 14,4 % og en egenkapitalandel på 68,1 % i 2025, og er nr. 1 351 av 22 940 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 201 % og driftsmarginen steg fra −23,8 % til 14,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 85 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 79 | vekt 25 % |
| Likviditet | 75 | vekt 15 % |
| Vekst | 95 | vekt 15 % |
| Konsistens | 41 | vekt 15 % |
Varighet: 62 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Mindor Formwork AS?
Driftsmarginen var 14,4 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 29,1 %.
Hvor solid er Mindor Formwork AS?
Egenkapitalandelen var 68,1 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,47 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Mindor Formwork AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,13 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Mindor Formwork AS i Handel?
Mindor Formwork AS er nr. 1 351 av 22 940 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 701 av 11 281. Omsetningen endret seg 200,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916959885
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.830)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 15. mars 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 1,15 MNOK
- Forretningsadresse
- Bruksenhetsnummer H0101, Ulltang, Førdefjordvegen 319, 6815 FØRDE (SUNNFJORD)
- Kommune
- Sunnfjord rang 5 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 15. januar 2018
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.mindor.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Mindor AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Mindor AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 47 | – | 77 | |
| Rang | 11 572 | – | 1 351 | |
| Driftsmargin | 14,2 % | −23,8 % | 14,4 % | |
| Totalrentabilitet | 42,6 % | −35,1 % | 29,1 % | |
| Egenkapitalandel | −4,3 % | 87,8 % | 68,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,18 | 8,17 | 3,13 | |
| Omsetningsvekst | – | −69,0 % | 200,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,1 MNOK | 0,3 MNOK | 1,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,9 MNOK | −0,9 MNOK | −0,8 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6741948.
Videre
Lignende selskaper
- Batteriservice AS indeks 77, nr. 1 346 · sammenlign
- Easy Trade AS indeks 77, nr. 1 349 · sammenlign
- Filtnor AS indeks 77, nr. 1 354 · sammenlign
- Odal Gummiservice AS indeks 77, nr. 1 355 · sammenlign
- Optiker Torstein Nyhus A/S indeks 77, nr. 1 356 · sammenlign