Apollo Hårsenter AS
Score · regnskapsår 2025
20av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 037 av 1 150 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 421 av 1 548 · Annen tjenesteyting
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 15 og soliditet 15 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Apollo Hårsenter AS ligger 29 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 149 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −3,3 % (median 3,3 %) og egenkapitalandel 5,4 % (median 32,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −3,3 % | 3,3 % |
| Resultatmargin | −3,4 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | −14,9 % | 9,0 % |
| Egenkapitalandel | 5,4 % | 32,6 % |
| Gjeldsgrad | 17,42 | 1,37 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,06 | 1,47 |
| Omsetningsvekst | −15,1 % | 3,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 20 gjør Apollo Hårsenter AS det bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 150 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Apollo Hårsenter AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Apollo Hårsenter AS har score 20 for 2025, rang 1 421 av 1 548 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 43 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 9 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −15,1 % mot median 3,7 %. Lønnsomhet: persentil 15 mot sammenlignbare, driftsmargin −3,3 % mot median 3,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 5,4 % (median 32,6 %).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −3,4 % (median 3,0 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −3,3 % (median 3,3 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Apollo Hårsenter AS hadde en driftsmargin på −3,3 % og en egenkapitalandel på 5,4 % i 2025, og er nr. 1 421 av 1 548 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra −62,4 % til 5,4 % og omsetningen falt med 15 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 5,4 % (median 32,6 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −3,4 % (median 3,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −3,3 % (median 3,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,0 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 15 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 15 | vekt 25 % |
| Likviditet | 30 | vekt 15 % |
| Vekst | 9 | vekt 15 % |
| Konsistens | 43 | vekt 15 % |
Varighet: 25 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Apollo Hårsenter AS?
Driftsmarginen var −3,3 % i 2025, mot en median på 3,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −14,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Apollo Hårsenter AS?
Egenkapitalandelen var 5,4 % i 2025 (median 32,6 %). Gjeldsgraden var 17,42 (median 1,37).
Hvordan er likviditeten i Apollo Hårsenter AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,06 i 2025 (median 1,47).
Hvordan står Apollo Hårsenter AS i Annen tjenesteyting?
Apollo Hårsenter AS er nr. 1 421 av 1 548 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 037 av 1 150. Omsetningen endret seg −15,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916967578
- Org.form
- AS
- Sektor
- Annen tjenesteyting (96.210)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 28. januar 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Kjøpmannsgata 22, 8400 SORTLAND
- Kommune
- Sortland rang 6–13 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 5. april 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 40 | 16 | 20 | |
| Rang | 956 | 1 433 | 1 421 | |
| Driftsmargin | 8,6 % | −2,4 % | −3,3 % | |
| Totalrentabilitet | 30,0 % | −12,6 % | −14,9 % | |
| Egenkapitalandel | −29,8 % | −62,4 % | 5,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,42 | 1,06 | 1,06 | |
| Omsetningsvekst | – | −2,8 % | −15,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,1 MNOK | 3,0 MNOK | 2,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | −0,3 MNOK | −0,4 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,3 MNOK | −0,4 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 1,2 MNOK | 0,9 MNOK | 0,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6734100.
Videre
Lignende selskaper
- US Car Clinic AS indeks 20, nr. 1 417 · sammenlign
- Spraytanhuset AS indeks 20, nr. 1 418 · sammenlign
- Basic Care AS indeks 20, nr. 1 420 · sammenlign
- Bilteknikk Mysen AS indeks 20, nr. 1 422 · sammenlign
- Gullsaksen AS indeks 20, nr. 1 423 · sammenlign