N2 Agri AS
Score · regnskapsår 2025
39av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 487 av 2 127 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 032 av 4 183 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 42 og soliditet 13 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
N2 Agri AS ligger 11 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 2 126 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,5 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 6,6 % (median 40,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 2,5 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 3,0 % | 4,8 % |
| Totalrentabilitet | 6,4 % | 10,2 % |
| Egenkapitalandel | 6,6 % | 40,9 % |
| Gjeldsgrad | 14,14 | 1,12 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,07 | 1,66 |
| Omsetningsvekst | 59,7 % | 5,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 39 gjør N2 Agri AS det bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 127 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- N2 Agri AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
N2 Agri AS har score 39 for 2025, rang 3 032 av 4 183 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 88 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 59,7 % mot median 5,2 %.
Svakest: Soliditet: persentil 13 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 6,6 % mot median 40,9 %. Likviditet: persentil 25 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,07 mot median 1,66.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 6,6 % (median 40,9 %).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 59,7 % (median 5,2 %); likviditetsgrad 1 1,07 (median 1,66).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 1 370,1 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +1 369,1, bransjen −0,9 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til N2 Agri AS med 1 369,1 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,9 poeng. Selskapet gjorde det altså 1 370,1 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,5 % | 4,9 % | +1 369,1 prosentpoeng | −0,9 prosentpoeng | +1 370,1 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til N2 Agri AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til N2 Agri AS økte 1 369,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 99,0 | 108,8 | 127,9 | 146,4 | 158,3 | 155,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +9,8 % | +9,9 % | +17,5 % | +14,5 % | +8,1 % | −1,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −1 366,6 % | 2,5 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til N2 Agri AS økte 1 369,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt | 99,4 | 113,5 | 108,3 | 106,9 | 110,7 | 126,1 (så langt) |
| Endring fra året før | +35,1 % | +14,2 % | −4,6 % | −1,3 % | +3,6 % | +13,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −1 366,6 % | 2,5 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til N2 Agri AS økte 1 369,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt | 98,3 | 121,6 | 139,4 | 131,0 | 139,1 | 158,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +29,9 % | +23,7 % | +14,6 % | −6,0 % | +6,2 % | +13,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −1 366,6 % | 2,5 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til N2 Agri AS økte 1 369,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 100,0 | 103,6 | 107,5 | 111,2 | 114,7 | 119,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +1,2 % | +3,5 % | +3,8 % | +3,4 % | +3,2 % | +4,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −1 366,6 % | 2,5 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)
Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til N2 Agri AS økte 1 369,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt | 609 | 979 | 877 | 859 | 708 | 881 (så langt) |
| Endring fra året før | +61,1 % | +60,8 % | −10,5 % | −2,0 % | −17,6 % | +24,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −1 366,6 % | 2,5 % | – |
Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til N2 Agri AS økte 1 369,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −1 366,6 % | 2,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til N2 Agri AS økte 1 369,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −1 366,6 % | 2,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til N2 Agri AS økte 1 369,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 90,5 | 90,9 | 96,0 | 100,9 | 105,6 | 109,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +7,4 % | +0,5 % | +5,6 % | +5,2 % | +4,7 % | +3,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | −1 366,6 % | 2,5 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
N2 Agri AS hadde en driftsmargin på 2,5 % og en egenkapitalandel på 6,6 % i 2025, og er nr. 3 032 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −1 366,6 % til 2,5 % og egenkapitalandelen steg fra −652,8 % til 6,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,2 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 6,6 % (median 40,9 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 59,7 % (median 5,2 %); Likviditetsgrad 1 1,07 (median 1,66).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 42 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 13 | vekt 25 % |
| Likviditet | 25 | vekt 15 % |
| Vekst | 88 | vekt 15 % |
| Konsistens | 40 | vekt 15 % |
Varighet: 23 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er N2 Agri AS?
Driftsmarginen var 2,5 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,4 %.
Hvor solid er N2 Agri AS?
Egenkapitalandelen var 6,6 % i 2025 (median 40,9 %). Gjeldsgraden var 14,14 (median 1,12).
Hvordan er likviditeten i N2 Agri AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,07 i 2025 (median 1,66).
Hvordan står N2 Agri AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
N2 Agri AS er nr. 3 032 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 487 av 2 127. Omsetningen endret seg 59,7 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
N2 Plasma Tech Holding AS eier 68 % av aksjene i N2 Plasma Tech AS.
N2 Plasma Tech AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Teknisk tjenesteyting og forskning (2 selskaper) 2 av 3 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 30 i alt. Asker 30 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Underskudd
- 1 selskap: N2 Plasma Tech AS
- Endret 2024–2025
- 2 selskaper kom inn i konsernet: N2 Agri AS, N2 Industrial AS.
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
-
N2 Plasma Tech AS
- N2 Agri AS du er her
- N2 Industrial AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916990197
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. april 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,07 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Inkubator Ås, Høgskoleveien 8, 1433 ÅS
- Kommune
- Ås rang 2–8 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 17. februar 2026
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
-
Eies av: N2 Plasma Tech AS (100 %)
Øverste eier: Blue River Invest AS
Eieren: flertallseieren N2 Plasma Tech AS (eier 100 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- N2 Plasma Tech AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 7 | 39 | |
| Rang | – | 4 061 | 3 032 | |
| Driftsmargin | – | −1 366,6 % | 2,5 % | |
| Totalrentabilitet | −32,6 % | −596,3 % | 6,4 % | |
| Egenkapitalandel | −5 208,6 % | −652,8 % | 6,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,02 | 0,13 | 1,07 | |
| Omsetningsvekst | – | – | 59,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | 1,8 MNOK | 2,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | −25,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | −25,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | −25,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,0 MNOK | 4,2 MNOK | 1,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 4,2 MNOK | 1,6 MNOK |
| Egenkapital | −2,4 MNOK | −27,5 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −4,4 MNOK | −27,6 MNOK | −27,5 MNOK |
| Sum gjeld | 2,4 MNOK | 31,8 MNOK | 1,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,4 MNOK | 31,8 MNOK | 1,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6742264.
Videre
Lignende selskaper
- Mocono AS indeks 39, nr. 3 026 · sammenlign
- M.R.K. Holding AS indeks 39, nr. 3 027 · sammenlign
- Zebra Byggpartner AS indeks 39, nr. 3 028 · sammenlign
- Sha-Assistanse AS indeks 39, nr. 3 029 · sammenlign
- KASPARA BOLIGSTYLING & Interiør AS indeks 39, nr. 3 031 · sammenlign