Cutfab AS
Score · regnskapsår 2025
48av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 960 av 1 679 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 529 av 4 464 · Industri
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 55 og soliditet 29 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Cutfab AS ligger 3 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 679 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,8 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 27,1 % (median 41,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | 3,8 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 3,6 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 14,5 % | 9,5 % |
| Egenkapitalandel | 27,1 % | 41,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,69 | 1,30 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,24 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 32,3 % | 5,3 % |
| Omsetning per ansatt | 1,09 MNOK | 1,69 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 48 gjør Cutfab AS det bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 679 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Cutfab AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Cutfab AS har score 48 for 2025, rang 2 529 av 4 464 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 89 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 32,3 % mot median 5,3 %.
Svakest: Likviditet: persentil 26 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,24 mot median 1,73. Soliditet: persentil 29 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 27,1 % mot median 41,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 2,9 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −2,7, bransjen +0,2 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Cutfab AS med 2,7 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 2,9 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Cutfab AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 4 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 6,5 % | 4,3 % | +8,9 prosentpoeng | −0,3 prosentpoeng | +9,2 prosentpoeng |
| 2025 | 3,8 % | 4,6 % | −2,7 prosentpoeng | +0,2 prosentpoeng | −2,9 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Cutfab AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Produsentpriser i industrien (indeks (2021 = 100))
Produsentpriser i industrien steg 2,9 % i 2025; driftsmarginen til Cutfab AS falt 2,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Produsentpriser i industrien, årssnitt | 100,0 | 124,7 | 129,5 | 134,4 | 138,3 | 146,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,7 % | +24,7 % | +3,9 % | +3,7 % | +2,9 % | +5,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −2,4 % | 6,5 % | 3,8 % | – |
Kilde: SSB (12462, CC BY 4.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Cutfab AS falt 2,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −2,4 % | 6,5 % | 3,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Kraftpris i engrosmarkedet (øre per kWh)
Kraftpris i engrosmarkedet steg 9,4 % i 2025; driftsmarginen til Cutfab AS falt 2,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kraftpris i engrosmarkedet, årssnitt | 64,2 | 141,7 | 72,0 | 49,4 | 54,0 | 96,5 (så langt) |
| Endring fra året før | +466,7 % | +120,8 % | −49,2 % | −31,4 % | +9,4 % | +78,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −2,4 % | 6,5 % | 3,8 % | – |
Kilde: SSB (09363, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Cutfab AS falt 2,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −2,4 % | 6,5 % | 3,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: metallvareindustri (indeks)
Lønnsindeks: metallvareindustri steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Cutfab AS falt 2,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: metallvareindustri, årssnitt | 88,0 | 91,5 | 96,9 | 102,1 | 108,0 | 112,8 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,1 % | +3,9 % | +6,0 % | +5,4 % | +5,8 % | +4,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −2,4 % | 6,5 % | 3,8 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Cutfab AS hadde en driftsmargin på 3,8 % og en egenkapitalandel på 27,1 % i 2025, og er nr. 2 529 av 4 464 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 32 % og driftsmarginen falt fra 6,5 % til 3,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,2 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 18,6 | 3 MNOK |
| P/B | 3,0 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 55 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 29 | vekt 25 % |
| Likviditet | 26 | vekt 15 % |
| Vekst | 89 | vekt 15 % |
| Konsistens | 44 | vekt 15 % |
Varighet: 35 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Cutfab AS?
Driftsmarginen var 3,8 % i 2025, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,5 %.
Hvor solid er Cutfab AS?
Egenkapitalandelen var 27,1 % i 2025 (median 41,8 %). Gjeldsgraden var 2,69 (median 1,30).
Hvordan er likviditeten i Cutfab AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,24 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Cutfab AS i Industri?
Cutfab AS er nr. 2 529 av 4 464 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 960 av 1 679. Omsetningen endret seg 32,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917091358
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (31.000)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 14 registrert 10. mars 2026
- Stiftet
- 31. mars 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Skogliveien 4H, 3048 DRAMMEN
- Kommune
- Drammen rang 10 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.cutfab.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Agere AS · 50,0 %
- Kevin Masters Møbelsnekker AS · 50,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 14 | 45 | 48 | |
| Rang | 3 993 | 2 678 | 2 529 | |
| Driftsmargin | −2,4 % | 6,5 % | 3,8 % | |
| Totalrentabilitet | −10,8 % | 21,8 % | 14,5 % | |
| Egenkapitalandel | 12,7 % | 31,1 % | 27,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,25 | 1,47 | 1,24 | |
| Omsetningsvekst | – | −6,6 % | 32,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12,4 MNOK | 11,5 MNOK | 15,3 MNOK |
| Driftsresultat | −0,3 MNOK | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,3 MNOK | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,3 MNOK | 0,7 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,7 MNOK | 3,4 MNOK | 4,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,2 MNOK | 2,5 MNOK | 3,1 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,7 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 2,4 MNOK | 2,4 MNOK | 2,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,8 MNOK | 1,7 MNOK | 2,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6856370.
Videre
Lignende selskaper
- Clean Electric Integration AS indeks 48, nr. 2 526 · sammenlign
- Oslo Plateskredderi AS indeks 48, nr. 2 528 · sammenlign
- BAKERINNEN VOL. 1 AS indeks 48, nr. 2 533 · sammenlign
- Jæren Maskinering AS indeks 48, nr. 2 534 · sammenlign
- Ulstein Group ASA indeks 48, nr. 2 537 · sammenlign