Modultre AS
Score · regnskapsår 2024
48av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 6 526 av 12 197 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 501 av 19 404 · Bygg og anlegg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 33 og soliditet 59 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Modultre AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 12 188 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 0,3 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 45,6 % (median 33,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 0,3 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | −1,5 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 1,1 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 45,6 % | 33,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,19 | 1,42 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,82 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | −3,4 % | 4,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 48 gjør Modultre AS det bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 197 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Modultre AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Modultre AS hadde en driftsmargin på 0,3 % og en egenkapitalandel på 45,6 % i 2024, og er nr. 10 501 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | 0 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,5 % (median 3,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 10,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 33 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 59 | vekt 25 % |
| Likviditet | 65 | vekt 15 % |
| Vekst | 40 | vekt 15 % |
| Konsistens | 53 | vekt 15 % |
Varighet: 50 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Modultre AS?
Driftsmarginen var 0,3 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Modultre AS?
Egenkapitalandelen var 45,6 % i 2024 (median 33,4 %). Gjeldsgraden var 1,19 (median 1,42).
Hvordan er likviditeten i Modultre AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,82 i 2024 (median 1,42).
Hvordan står Modultre AS i Bygg og anlegg?
Modultre AS er nr. 10 501 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 6 526 av 12 197. Omsetningen endret seg −3,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917100063
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 10. mai 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Ivan Yurkevich, Maria Fegths gate 31C, 3041 DRAMMEN
- Kommune
- Drammen rang 10 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 19. mai 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- trapper24.no/
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Ivan Yurkevich
- Styrets leder
- Ivan Yurkevich
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 52 | 48 | 60 | |
| Rang | 8 855 | 10 501 | 6 149 | |
| Driftsmargin | 1,3 % | 0,3 % | 5,8 % | |
| Totalrentabilitet | 3,7 % | 1,1 % | 17,8 % | |
| Egenkapitalandel | 42,2 % | 45,6 % | 36,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,64 | 1,82 | 1,56 | |
| Omsetningsvekst | – | −3,4 % | 43,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,2 MNOK | 3,1 MNOK | 4,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,2 MNOK | 1,0 MNOK | 1,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK | 1,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK | 1,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK | 1,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6227305.
Videre
Lignende selskaper
- Østfold Rørservice AS indeks 48, nr. 10 499 · sammenlign
- Karlsaune Maskin AS indeks 48, nr. 10 502 · sammenlign
- Lipek Malerservice AS indeks 48, nr. 10 503 · sammenlign
- Lerberg Graveservice AS indeks 48, nr. 10 504 · sammenlign
- Byggmester Jarle Reime AS indeks 48, nr. 10 505 · sammenlign