Wright Management AS
Score · regnskapsår 2025
23av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 921 av 1 042 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 961 av 2 178 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 21 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Wright Management AS ligger 26 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 039 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −1,4 % (median 4,2 %) og egenkapitalandel −181,3 % (median 29,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −1,4 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | −1,4 % | 3,2 % |
| Totalrentabilitet | −12,7 % | 8,5 % |
| Egenkapitalandel | −181,3 % | 29,2 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,54 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,25 | 1,30 |
| Omsetningsvekst | 5,7 % | 6,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 23 gjør Wright Management AS det bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 042 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Wright Management AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Wright Management AS har score 23 for 2025, rang 1 961 av 2 178 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 57 mot sammenlignbare.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −181,3 % mot median 29,2 %. Likviditet: persentil 6 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,25 mot median 1,30.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −181,3 % (median 29,2 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,9 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,25 (median 1,30).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −1,4 % (median 3,2 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Wright Management AS hadde en driftsmargin på −1,4 % og en egenkapitalandel på −181,3 % i 2025, og er nr. 1 961 av 2 178 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra −88,9 % til −181,3 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −181,3 % (median 29,2 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,9 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,25 (median 1,30).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,4 % (median 3,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −3,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 21 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 6 | vekt 15 % |
| Vekst | 48 | vekt 15 % |
| Konsistens | 57 | vekt 15 % |
Varighet: 33 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Wright Management AS?
Driftsmarginen var −1,4 % i 2025, mot en median på 4,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −12,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Wright Management AS?
Egenkapitalandelen var −181,3 % i 2025 (median 29,2 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Wright Management AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,25 i 2025 (median 1,30). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Wright Management AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Wright Management AS er nr. 1 961 av 2 178 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 921 av 1 042. Omsetningen endret seg 5,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917119694
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (82.990)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. februar 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Røråsveien 94, 3114 TØNSBERG
- Kommune
- Tønsberg rang 2 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 2. mai 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 43 | 23 | |
| Rang | – | 1 367 | 1 961 | |
| Driftsmargin | 4,5 % | 4,7 % | −1,4 % | |
| Totalrentabilitet | 34,8 % | 21,8 % | −12,7 % | |
| Egenkapitalandel | −356,4 % | −88,9 % | −181,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,22 | 0,43 | 0,25 | |
| Omsetningsvekst | – | 95,9 % | 5,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,0 MNOK | 1,9 MNOK | 2,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Egenkapital | −0,4 MNOK | −0,4 MNOK | −0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,5 MNOK | −0,4 MNOK | −0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7028936.
Videre
Lignende selskaper
- Ren og Bright Renhold AS indeks 23, nr. 1 954 · sammenlign
- Furubo AS indeks 23, nr. 1 957 · sammenlign
- Åndal Maskin AS SALG-UTLEIE indeks 23, nr. 1 960 · sammenlign
- Æventyr Aktivitet AS indeks 23, nr. 1 963 · sammenlign
- Powerplay Activities AS indeks 22, nr. 1 966 · sammenlign