Salmoserve AS
Score · regnskapsår 2025
67av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 83 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 102 av 600 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 529 av 2 888 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 79 og soliditet 77 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Salmoserve AS ligger 16 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 600 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 20,2 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 54,2 % (median 31,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 23 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | 20,2 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | 35,9 % | 4,3 % |
| Totalrentabilitet | 21,9 % | 11,7 % |
| Egenkapitalandel | 54,2 % | 31,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,84 | 1,81 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,99 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | 80,3 % | 8,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 67 gjør Salmoserve AS det bedre enn 83 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (600 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Salmoserve AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Salmoserve AS har score 67 for 2025, rang 529 av 2 888 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 91 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 80,3 % mot median 8,6 %. Lønnsomhet: persentil 79 mot sammenlignbare, driftsmargin 20,2 % mot median 4,3 %.
Svakest: Likviditet: persentil 20 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,99 mot median 1,43.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,99 (median 1,43).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 80,3 % (median 8,6 %); likviditetsgrad 1 0,99 (median 1,43).
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Salmoserve AS hadde en driftsmargin på 20,2 % og en egenkapitalandel på 54,2 % i 2025, og er nr. 529 av 2 888 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 1,0 % til 20,2 % og omsetningen økte med 80 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 28 MNOK og 70 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 70 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 40 MNOK |
| P/B | 1,0 | 28 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,99 (median 1,43).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 80,3 % (median 8,6 %); Likviditetsgrad 1 0,99 (median 1,43).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 12,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 79 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 77 | vekt 25 % |
| Likviditet | 20 | vekt 15 % |
| Vekst | 91 | vekt 15 % |
| Konsistens | 50 | vekt 15 % |
Varighet: 66 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Salmoserve AS?
Driftsmarginen var 20,2 % i 2025, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 21,9 %.
Hvor solid er Salmoserve AS?
Egenkapitalandelen var 54,2 % i 2025 (median 31,9 %). Gjeldsgraden var 0,84 (median 1,81).
Hvordan er likviditeten i Salmoserve AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,99 i 2025 (median 1,43). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Salmoserve AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Salmoserve AS er nr. 529 av 2 888 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 102 av 600. Omsetningen endret seg 80,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917145709
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 21. april 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Lerstadvegen 250, 6014 ÅLESUND
- Kommune
- Ålesund rang 2–6 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 254900JBMYPIX5I3TI72 fornyes 16. oktober 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 75 | 55 | 67 | |
| Rang | 400 | 1 173 | 529 | |
| Driftsmargin | 15,0 % | 1,0 % | 20,2 % | |
| Totalrentabilitet | 12,1 % | 6,4 % | 21,9 % | |
| Egenkapitalandel | 75,6 % | 75,2 % | 54,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,17 | 0,88 | 0,99 | |
| Omsetningsvekst | – | 5,9 % | 80,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12,0 MNOK | 12,7 MNOK | 22,9 MNOK |
| Driftsresultat | 1,8 MNOK | 0,1 MNOK | 4,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,7 MNOK | 0,6 MNOK | 8,2 MNOK |
| Årsresultat | 3,1 MNOK | 0,5 MNOK | 7,0 MNOK |
| Finanskostnader | 1,1 MNOK | 1,7 MNOK | 3,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 39,6 MNOK | 36,8 MNOK | 51,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 11,3 MNOK | 7,3 MNOK | 23,1 MNOK |
| Egenkapital | 30,0 MNOK | 27,7 MNOK | 27,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 29,9 MNOK | 27,7 MNOK | 27,6 MNOK |
| Sum gjeld | 9,6 MNOK | 9,1 MNOK | 23,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 9,6 MNOK | 8,3 MNOK | 23,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7101595.
Videre
Lignende selskaper
- DP and Marine Assurance Norway AS indeks 67, nr. 515 · sammenlign
- Key Solution AS indeks 67, nr. 517 · sammenlign
- HALVORSEN & Reine AS indeks 67, nr. 525 · sammenlign
- Unstad AS indeks 67, nr. 535 · sammenlign
- Aanstad Consulting AS indeks 67, nr. 538 · sammenlign