Hvi Holding AS
Score · regnskapsår 2023
For lite grunnlag: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering»)
Basert på årsregnskapet for 2023
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 9 MNOK |
| Driftsmargin | – | 5,2 % |
| Resultatmargin | – | 5,4 % |
| Totalrentabilitet | 1,2 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 87,0 % | 35,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,15 | 1,59 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,01 | 1,34 |
| Omsetningsvekst | – | 6,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Hvi Holding AS hadde en egenkapitalandel på 87,0 % i 2023. Selskapet er ikke rangert: holdingselskap (rangert i listen «holding og investering»).
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 9 MNOK og 83 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 9 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 83 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 70,5 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,01 (median 1,34).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ingen omsetning, men store eiendeler
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hvi Holding AS?
Driftsmarginen var – i 2023, mot en median på 5,2 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,2 %.
Hvor solid er Hvi Holding AS?
Egenkapitalandelen var 87,0 % i 2023 (median 35,0 %). Gjeldsgraden var 0,15 (median 1,59).
Hvordan er likviditeten i Hvi Holding AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,01 i 2023 (median 1,34). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917199418
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 9. mai 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Henry Vaage Iversen, Gosenkroken 19, 4041 HAFRSFJORD (STAVANGER)
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 254900GCY6DR38F9RG57 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | – | – | – | |
| Totalrentabilitet | 1,2 % | 0,5 % | −0,1 % | |
| Egenkapitalandel | 87,0 % | 99,9 % | 99,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,01 | 1,31 | 0,19 | |
| Omsetningsvekst | – | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,2 MNOK | 0,4 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,9 MNOK | 0,3 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 95,5 MNOK | 83,4 MNOK | 83,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Egenkapital | 83,0 MNOK | 83,3 MNOK | 83,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 83,0 MNOK | 83,3 MNOK | 83,2 MNOK |
| Sum gjeld | 12,5 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 12,5 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5095845.