Cashed AS
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −6,9 % | 46,7 % |
| Resultatmargin | −72,9 % | 22,4 % |
| Totalrentabilitet | −0,6 % | 7,7 % |
| Egenkapitalandel | 12,9 % | 26,7 % |
| Gjeldsgrad | 6,77 | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,09 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | – | 3,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Cashed AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Boligpriser (brukte boliger) (indeks (2015 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Boligpriser (brukte boliger), årssnitt | 134,5 | 141,6 | 140,8 | 144,6 | 152,5 | 158,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,5 % | +5,2 % | −0,5 % | +2,7 % | +5,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | −6,9 % | – |
Kilde: SSB (07221, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | −6,9 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Byggekostnadsindeks for boliger (indeks (2015 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Byggekostnadsindeks for boliger, årssnitt | 124,2 | 135,1 | 141,1 | 146,4 | 152,7 | 158,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +8,8 % | +4,4 % | +3,7 % | +4,3 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | −6,9 % | – |
Kilde: SSB (08651, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | −6,9 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom (indeks)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom, årssnitt | 91,7 | 94,3 | 96,8 | 103,2 | 108,5 | 111,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,2 % | +2,9 % | +2,6 % | +6,5 % | +5,2 % | +2,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | −6,9 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Cashed AS hadde en egenkapitalandel på 12,9 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 22,6 | ikke meningsfull |
| P/B | 0,9 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 10,9 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,09 (median 1,40).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −72,9 % (median 22,4 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −6,9 % (median 46,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 21,9 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Cashed AS?
Driftsmarginen var −6,9 % i 2025, mot en median på 46,7 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −0,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Cashed AS?
Egenkapitalandelen var 12,9 % i 2025 (median 26,7 %). Gjeldsgraden var 6,77 (median 2,20).
Hvordan er likviditeten i Cashed AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,09 i 2025 (median 1,40). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Cashed AS.
Cashed AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Cashed AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917294143
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 18. mai 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,65 MNOK
- Forretningsadresse
- Vågåvegen 51A, 2680 VÅGÅ
- Kommune
- Vågå rang 8–22 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 4
- Største eier
- 25,0 % · tre største 75,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 25 år)
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Eventlink AS (100 %), Eventlink Drift AS (100 %)
Har eierandeler i: Eventlink Drift AS (100 %), Eventlink AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | – | – | −6,9 % | |
| Totalrentabilitet | 2,1 % | −2,7 % | −0,6 % | |
| Egenkapitalandel | 27,9 % | 17,8 % | 12,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,62 | 0,21 | 0,09 | |
| Omsetningsvekst | – | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | −0,2 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | −0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,9 MNOK | 4,1 MNOK | 3,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | −0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 3,4 MNOK | 3,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6913300.