Thor Westad AS
Score · regnskapsår 2025
70av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 554 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 109 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 74 og soliditet 93 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Thor Westad AS ligger 20 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 74,7 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 85,5 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 74,7 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 76,6 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 5,9 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 85,5 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,17 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,47 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 131,4 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 70 gjør Thor Westad AS det bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Thor Westad AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Thor Westad AS har score 70 for 2025, rang 3 109 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 93 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 131,4 % mot median 4,0 %. Soliditet: persentil 93 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 85,5 % mot median 33,5 %.
Svakest: Likviditet: persentil 7 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,47 mot median 1,74.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,1 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,47 (median 1,74).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 131,4 % (median 4,0 %); likviditetsgrad 1 0,47 (median 1,74).
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Thor Westad AS hadde en driftsmargin på 74,7 % og en egenkapitalandel på 85,5 % i 2025, og er nr. 3 109 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 29,7 % til 74,7 % og omsetningen økte med 131 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 23 MNOK og 59 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 32 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 23 MNOK |
| P/B | 1,0 | 59 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,47 (median 1,74).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 131,4 % (median 4,0 %); Likviditetsgrad 1 0,47 (median 1,74).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 74 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 93 | vekt 25 % |
| Likviditet | 7 | vekt 15 % |
| Vekst | 93 | vekt 15 % |
| Konsistens | 66 | vekt 15 % |
Varighet: 75 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Thor Westad AS?
Driftsmarginen var 74,7 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,9 %.
Hvor solid er Thor Westad AS?
Egenkapitalandelen var 85,5 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,17 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Thor Westad AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,47 i 2025 (median 1,74). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Thor Westad AS i Handel?
Thor Westad AS er nr. 3 109 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 554 av 11 289. Omsetningen endret seg 131,4 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917314357
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Handel (46.620)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 20. desember 1962 63 år i drift
- Aksjekapital
- 1,35 MNOK
- Forretningsadresse
- Nesbruveien 82B, 1394 NESBRU (ASKER)
- Kommune
- Asker rang 2 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 86 | 68 | 70 | |
| Rang | 891 | 3 971 | 3 109 | |
| Driftsmargin | 78,0 % | 29,7 % | 74,7 % | |
| Totalrentabilitet | 11,3 % | 1,7 % | 5,9 % | |
| Egenkapitalandel | 71,7 % | 77,0 % | 85,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 22,40 | 13,85 | 0,47 | |
| Omsetningsvekst | – | −76,6 % | 131,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9,8 MNOK | 2,3 MNOK | 5,3 MNOK |
| Driftsresultat | 7,7 MNOK | 0,7 MNOK | 4,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 8,6 MNOK | 1,2 MNOK | 4,1 MNOK |
| Årsresultat | 6,9 MNOK | 0,9 MNOK | 3,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 76,2 MNOK | 72,2 MNOK | 68,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 14,6 MNOK | 11,0 MNOK | 0,4 MNOK |
| Egenkapital | 54,6 MNOK | 55,5 MNOK | 58,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 53,2 MNOK | 54,2 MNOK | 57,4 MNOK |
| Sum gjeld | 21,6 MNOK | 16,6 MNOK | 10,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6577719.
Videre
Lignende selskaper
- Sandane Møbel AS indeks 70, nr. 3 107 · sammenlign
- Lindrup Martinsen Eiendom AS indeks 70, nr. 3 108 · sammenlign
- Niigata AS indeks 70, nr. 3 110 · sammenlign
- Trondheim Sysenter AS indeks 70, nr. 3 111 · sammenlign
- Agder Forsenter AS indeks 70, nr. 3 116 · sammenlign