Eikund AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2023
11av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 5 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 703 av 1 786 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 772 av 5 032 · Industri
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 2 og robusthet 25 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Eikund AS ligger 40 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 51 blant 1 786 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin −35,1 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 19,9 % (median 41,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | −35,1 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | −38,3 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | −75,8 % | 9,4 % |
| Egenkapitalandel | 19,9 % | 41,3 % |
| Gjeldsgrad | 4,02 | 1,32 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,73 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | – | 6,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 11 gjør Eikund AS det bedre enn 5 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 786 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Eikund AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Eikund AS hadde en driftsmargin på −35,1 % og en egenkapitalandel på 19,9 % i 2023, og er nr. 4 772 av 5 032 rangerte selskaper i Industri.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,2 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 18,6 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,0 | 3 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Næringskoden har ingen egen børsbransje i tabellen, så multiplene er medianen for sektoren: Machinery, Food Processing, Chemical (Specialty), Building Materials, Packaging & Container.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −38,3 % (median 4,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −35,1 % (median 4,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 8,8 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 2 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 19 | vekt 20 % |
| Likviditet | 51 | vekt 5 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | – | mangler data, ikke med |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Indeksversjon 3. Datakompletthet 65 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Eikund AS?
Driftsmarginen var −35,1 % i 2023, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −75,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Eikund AS?
Egenkapitalandelen var 19,9 % i 2023 (median 41,3 %). Gjeldsgraden var 4,02 (median 1,32).
Hvordan er likviditeten i Eikund AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,73 i 2023 (median 1,71).
Hvordan står Eikund AS i Industri?
Eikund AS er nr. 4 772 av 5 032 rangerte selskaper i Industri for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 703 av 1 786.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917370176
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (31.000)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 24. mai 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,59 MNOK
- Forretningsadresse
- Langholmveien 6, 4373 EGERSUND (EIGERSUND)
- Kommune
- Eigersund rang 7–17 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.eikund.com
- LEI
- 54930052OF1H3EG02U23 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 20
- Største eier
- 46,6 % · tre største 66,8 %
- Fordeling
- selskaper 99 % · privatpersoner 1 % · utenlandske 5 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- T.D. Veen AS · 46,6 %
- Kristians and AS · 12,8 %
- Månebakken AS · 7,4 %
- ANDENES INVESTMENTS S.L. (Spania) · 5,1 %
- Futurum Utvikling AS · 5,0 %
- Hokahey AS · 4,2 %
- Morten Hippe Holding AS · 2,6 %
- Consolida AS · 2,6 %
- Jay-Jay AS · 2,3 %
- Stavanger Venture AS · 2,0 %
- 1 privatpersoner · 0,8 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Eikund AS (0 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 11 | 23 | 25 | |
| Rang | 4 772 | 4 681 | 4 665 | |
| Driftsmargin | −35,1 % | −38,2 % | −18,5 % | |
| Totalrentabilitet | −75,8 % | −75,9 % | −36,2 % | |
| Egenkapitalandel | 19,9 % | 43,8 % | −6,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,73 | 1,55 | 0,85 | |
| Omsetningsvekst | – | −19,6 % | 27,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15,0 MNOK | 12,1 MNOK | 15,3 MNOK |
| Driftsresultat | −5,3 MNOK | −4,6 MNOK | −2,8 MNOK |
| Resultat før skatt | −5,7 MNOK | −4,8 MNOK | −3,0 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −5,7 MNOK | −4,8 MNOK | −3,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,9 MNOK | 5,9 MNOK | 7,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 6,1 MNOK | 5,1 MNOK | 6,8 MNOK |
| Egenkapital | 1,4 MNOK | 2,6 MNOK | −0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | – | −1,1 MNOK |
| Sum gjeld | 5,5 MNOK | 3,3 MNOK | 8,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,5 MNOK | 3,3 MNOK | 8,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 4836447.
Videre
Lignende selskaper
- Trysil Element AS indeks 11, nr. 4 765 · sammenlign
- Gmv Service AS indeks 11, nr. 4 767 · sammenlign
- Eidsmo Kjøtt AS indeks 11, nr. 4 770 · sammenlign
- Kristiansand Båt og Motor AS indeks 11, nr. 4 771 · sammenlign
- CRISMA PLAST & Profilering AS indeks 11, nr. 4 773 · sammenlign