TP Solutions AS
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 37,8 % | 8,9 % |
| Resultatmargin | 1 670,0 % | 9,6 % |
| Totalrentabilitet | 58,9 % | 16,9 % |
| Egenkapitalandel | 74,4 % | 42,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,34 | 1,16 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,03 | 1,64 |
| Omsetningsvekst | −67,6 % | 6,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til TP Solutions AS med 49,8 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,6 poeng. Selskapet gjorde det altså 49,3 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk TP Solutions AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 87,7 % | 9,4 % | +30,5 prosentpoeng | 0,0 prosentpoeng | +30,6 prosentpoeng |
| 2025 | 37,8 % | 8,9 % | −49,8 prosentpoeng | −0,6 prosentpoeng | −49,3 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til TP Solutions AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,8 % i 2025; driftsmarginen til TP Solutions AS falt 49,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,4 | 107,7 | 127,0 | 135,2 | 141,7 | 149,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +7,3 % | +17,9 % | +6,4 % | +4,8 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 57,1 % | 87,7 % | 37,8 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til TP Solutions AS falt 49,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: administrativ rådgivning, årssnitt | 99,4 | 104,0 | 114,9 | 116,0 | 123,6 | 128,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +17,3 % | +4,6 % | +10,5 % | +1,0 % | +6,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 57,1 % | 87,7 % | 37,8 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,9 % i 2025; driftsmarginen til TP Solutions AS falt 49,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,8 | 111,8 | 117,4 | 123,2 | 127,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,4 % | +4,8 % | +6,7 % | +5,0 % | +4,9 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 57,1 % | 87,7 % | 37,8 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til TP Solutions AS falt 49,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 57,1 % | 87,7 % | 37,8 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til TP Solutions AS falt 49,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 57,1 % | 87,7 % | 37,8 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 5,4 % i 2025; driftsmarginen til TP Solutions AS falt 49,8 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 86,2 | 89,8 | 93,9 | 99,1 | 104,4 | 108,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,1 % | +4,3 % | +4,5 % | +5,6 % | +5,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 57,1 % | 87,7 % | 37,8 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
TP Solutions AS hadde en egenkapitalandel på 74,4 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 87,7 % til 37,8 % og egenkapitalandelen steg fra 20,3 % til 74,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,4 | 7 MNOK |
| EV/EBIT | 17,4 | 1 MNOK |
| P/B | 4,1 | 5 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 33,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,03 (median 1,64).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 14,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er TP Solutions AS?
Driftsmarginen var 37,8 % i 2025, mot en median på 8,9 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 58,9 %.
Hvor solid er TP Solutions AS?
Egenkapitalandelen var 74,4 % i 2025 (median 42,1 %). Gjeldsgraden var 0,34 (median 1,16).
Hvordan er likviditeten i TP Solutions AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,03 i 2025 (median 1,64). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i TP Solutions AS. Personer vises ikke med navn.
TP Solutions AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Revisjon, regnskap og rådgivning (1 selskap) 1 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Endret 2024–2025
- 1 selskap kom inn i konsernet: Direktefinans AS.
-
TP Solutions AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917386552
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 14. juni 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Sunnlandsskrenten 1B, 7032 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 28. juni 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Direktefinans AS (100 %)
Porteføljen: 3 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 0 av dem med flertall. Snittindeksen er 31. 0 har negativ egenkapital, og 3 gikk med underskudd siste år.
Har eierandeler i: Direktefinans AS (100 %), Fyresign AS (1 %), Gtp AS (24 %), Team Midgard AS (8 %), Aleera Eiendom AS (5 %), Jotunheimen AS (1 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | 57,1 % | 87,7 % | 37,8 % | |
| Totalrentabilitet | 5,1 % | 9,1 % | 58,9 % | |
| Egenkapitalandel | 40,5 % | 20,3 % | 74,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,43 | 0,10 | 0,03 | |
| Omsetningsvekst | – | 255,9 % | −67,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 1,7 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 1,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,0 MNOK | 3,0 MNOK | 3,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK | 2,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK | 2,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,6 MNOK | 2,4 MNOK | 0,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 1,9 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7225726.