Ramsrud AS
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 51,3 % | 9,0 % |
| Resultatmargin | 131,5 % | 6,7 % |
| Totalrentabilitet | 16,4 % | 9,6 % |
| Egenkapitalandel | 66,0 % | 47,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,51 | 0,85 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,25 | 2,55 |
| Omsetningsvekst | 8,5 % | 8,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Ramsrud AS hadde en egenkapitalandel på 66,0 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 65,9 % til 51,3 % og egenkapitalandelen steg fra 51,0 % til 66,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,1 %. Basert på de 4 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ramsrud AS?
Driftsmarginen var 51,3 % i 2025, mot en median på 9,0 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,4 %.
Hvor solid er Ramsrud AS?
Egenkapitalandelen var 66,0 % i 2025 (median 47,9 %). Gjeldsgraden var 0,51 (median 0,85).
Hvordan er likviditeten i Ramsrud AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,25 i 2025 (median 2,55).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917396914
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bergverk og utvinning (08.120)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 20. april 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,06 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Geir Marstein, Grettevegen 30, 3622 SVENE (FLESBERG)
- Kommune
- Flesberg rang 23–33 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 29. juni 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 894500659FQ0AZNFRI06 fornyes 21. januar 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | 74,9 % | 65,9 % | 51,3 % | |
| Totalrentabilitet | 12,2 % | 8,5 % | 16,4 % | |
| Egenkapitalandel | 45,0 % | 51,0 % | 66,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,21 | 1,17 | 1,25 | |
| Omsetningsvekst | – | −17,5 % | 8,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,9 MNOK | 1,9 MNOK | 1,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK | 0,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,8 MNOK | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK | 1,2 MNOK |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 MNOK | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6449463.