Villa Granli AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
78av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 78 av 1 137 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 100 av 1 663 · Annen tjenesteyting
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 83 og soliditet 94 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Villa Granli AS ligger 28 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 137 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 41,7 % (median 3,1 %) og egenkapitalandel 80,6 % (median 32,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 41,7 % | 3,1 % |
| Resultatmargin | 41,7 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 17,8 % | 8,6 % |
| Egenkapitalandel | 80,6 % | 32,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,24 | 1,38 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,75 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | 0,8 % | 3,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 78 gjør Villa Granli AS det bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 137 selskaper) i 2024.
Score 2022–2024
- Villa Granli AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Villa Granli AS har score 78 for 2024, rang 100 av 1 663 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 94 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 80,6 % mot median 32,6 %. Likviditet: persentil 94 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 4,75 mot median 1,43.
Svakest: Vekst: persentil 39 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 0,8 % mot median 3,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Villa Granli AS hadde en driftsmargin på 41,7 % og en egenkapitalandel på 80,6 % i 2024, og er nr. 100 av 1 663 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra 71,6 % til 80,6 % og driftsmarginen falt fra 44,6 % til 41,7 %.
Villa Granli AS klarte seg bedre enn sektoren i 2022, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 5 MNOK og 10 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 9 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 10 MNOK |
| P/B | 1,0 | 5 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 41,7 % (median 3,1 %); Egenkapitalandel 80,6 % (median 32,6 %); Likviditetsgrad 1 4,75 (median 1,43).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 66,5 % i 2022 (sektorens median −0,2 %), og egenkapitalandelen 55,6 %. I de andre årene var driftsmarginen 43,2 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 83 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 94 | vekt 25 % |
| Likviditet | 94 | vekt 15 % |
| Vekst | 39 | vekt 15 % |
| Konsistens | 62 | vekt 15 % |
Varighet: 86 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Villa Granli AS?
Driftsmarginen var 41,7 % i 2024, mot en median på 3,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 17,8 %.
Hvor solid er Villa Granli AS?
Egenkapitalandelen var 80,6 % i 2024 (median 32,6 %). Gjeldsgraden var 0,24 (median 1,38).
Hvordan er likviditeten i Villa Granli AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,75 i 2024 (median 1,43).
Hvordan står Villa Granli AS i Annen tjenesteyting?
Villa Granli AS er nr. 100 av 1 663 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 78 av 1 137. Omsetningen endret seg 0,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917400938
- Org.form
- AS
- Sektor
- Annen tjenesteyting (96.990)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 17. juni 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Skulegata 6, 4200 SAUDA
- Kommune
- Sauda rang 2–11 av 28 i KOSTRA-gruppe 6
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 29. juni 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2024
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 98 | 83 | 78 | |
| Rang | 1 | 120 | 100 | |
| Driftsmargin | 66,5 % | 44,6 % | 41,7 % | |
| Totalrentabilitet | 30,1 % | 20,3 % | 17,8 % | |
| Egenkapitalandel | 55,6 % | 71,6 % | 80,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,02 | 3,18 | 4,75 | |
| Omsetningsvekst | – | 0,0 % | 0,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,6 MNOK | 2,6 MNOK | 2,6 MNOK |
| Driftsresultat | 1,7 MNOK | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,7 MNOK | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK |
| Årsresultat | 1,9 MNOK | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK |
| Finanskostnader | – | – | – |
| Sum eiendeler | 5,7 MNOK | 5,7 MNOK | 6,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,1 MNOK | 5,1 MNOK | 5,5 MNOK |
| Egenkapital | 3,2 MNOK | 4,1 MNOK | 4,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,2 MNOK | 4,1 MNOK | 4,9 MNOK |
| Sum gjeld | 2,5 MNOK | 1,6 MNOK | 1,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,5 MNOK | 1,6 MNOK | 1,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6392545.
Videre
Lignende selskaper
- Hårgalleriet Fagernes AS indeks 78, nr. 96 · sammenlign
- SØRUM BIL & Lakk AS indeks 78, nr. 98 · sammenlign
- Aksjeselskapet Gyldenløvesgates Byggeselskap indeks 78, nr. 99 · sammenlign
- Pink Flood AS indeks 78, nr. 101 · sammenlign
- Frisørene på Lie AS indeks 78, nr. 102 · sammenlign