Codework AS
Score · regnskapsår 2024
64av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 74 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 274 av 1 061 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 526 av 2 171 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 52 og soliditet 96 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Codework AS ligger 15 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 49 blant 1 059 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 4,2 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 89,2 % (median 29,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 4,2 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 17,4 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | 9,3 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 89,2 % | 29,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,12 | 1,50 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,23 | 1,29 |
| Omsetningsvekst | −11,8 % | 7,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 64 gjør Codework AS det bedre enn 74 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 061 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Codework AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Codework AS hadde en driftsmargin på 4,2 % og en egenkapitalandel på 89,2 % i 2024, og er nr. 526 av 2 171 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og egenkapitalandelen falt fra 97,3 % til 89,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −3,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 52 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 96 | vekt 25 % |
| Likviditet | 86 | vekt 15 % |
| Vekst | 21 | vekt 15 % |
| Konsistens | 53 | vekt 15 % |
Varighet: 69 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Codework AS?
Driftsmarginen var 4,2 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,3 %.
Hvor solid er Codework AS?
Egenkapitalandelen var 89,2 % i 2024 (median 29,9 %). Gjeldsgraden var 0,12 (median 1,50).
Hvordan er likviditeten i Codework AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,23 i 2024 (median 1,29).
Hvordan står Codework AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Codework AS er nr. 526 av 2 171 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 274 av 1 061. Omsetningen endret seg −11,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917423903
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (78.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 17. juni 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Dybdahls veg 32, 7051 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 5. juli 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 894500HJWHUZWVROTV80 fornyes 26. april 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 75 | 64 | 72 | |
| Rang | 305 | 526 | 236 | |
| Driftsmargin | 2,9 % | 4,2 % | 26,8 % | |
| Totalrentabilitet | −11,7 % | 9,3 % | 2,7 % | |
| Egenkapitalandel | 97,3 % | 89,2 % | 66,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 9,16 | 3,23 | 3,95 | |
| Omsetningsvekst | – | −11,8 % | 71,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK | 1,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 1,7 MNOK | 2,1 MNOK | 2,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK | 1,0 MNOK |
| Egenkapital | 1,6 MNOK | 1,8 MNOK | 1,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,5 MNOK | 1,7 MNOK | 1,7 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6122219.
Videre
Lignende selskaper
- R & E Renhold AS indeks 64, nr. 523 · sammenlign
- Oro Drift AS indeks 64, nr. 524 · sammenlign
- Apotekservice Finnmark AS indeks 64, nr. 525 · sammenlign
- Easy Trondheim AS indeks 64, nr. 527 · sammenlign
- Lopudreiser-Kroatia AS indeks 64, nr. 528 · sammenlign