Barkveien 4A AS
Score · regnskapsår 2025
8av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 5 621 av 5 647 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 7 143 av 7 174 · Eiendom
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 1 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Barkveien 4A AS ligger 41 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 646 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −130,5 % (median 48,2 %) og egenkapitalandel −57,7 % (median 27,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | −130,5 % | 48,2 % |
| Resultatmargin | −824,8 % | 23,7 % |
| Totalrentabilitet | −67,0 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | −57,7 % | 27,0 % |
| Gjeldsgrad | – | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | −81,3 % | 3,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 8 gjør Barkveien 4A AS det bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 647 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Barkveien 4A AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Barkveien 4A AS har score 8 for 2025, rang 7 143 av 7 174 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 44 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,15 mot median 1,41.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −57,7 % mot median 27,0 %. Vekst: persentil 1 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −81,3 % mot median 3,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −57,7 % (median 27,0 %).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −824,8 % (median 23,7 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −130,5 % (median 48,2 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Barkveien 4A AS hadde en driftsmargin på −130,5 % og en egenkapitalandel på −57,7 % i 2025, og er nr. 7 143 av 7 174 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 16,5 % til −130,5 % og egenkapitalandelen falt fra 13,2 % til −57,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −57,7 % (median 27,0 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −824,8 % (median 23,7 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −130,5 % (median 48,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 31,0 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 1 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 44 | vekt 15 % |
| Vekst | 1 | vekt 15 % |
| Konsistens | 7 | vekt 15 % |
Varighet: 26 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Barkveien 4A AS?
Driftsmarginen var −130,5 % i 2025, mot en median på 48,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −67,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Barkveien 4A AS?
Egenkapitalandelen var −57,7 % i 2025 (median 27,0 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Barkveien 4A AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,15 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Barkveien 4A AS i Eiendom?
Barkveien 4A AS er nr. 7 143 av 7 174 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 621 av 5 647. Omsetningen endret seg −81,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917429510
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 18. mars 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,33 MNOK
- Forretningsadresse
- Pyttenveien 36, 3114 TØNSBERG
- Kommune
- Tønsberg rang 2 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 636700A546340K5J8F31 fornyes 15. august 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Rollene er ikke hentet ennå.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 46 | 25 | 8 | |
| Rang | 3 788 | 6 495 | 7 143 | |
| Driftsmargin | 13,9 % | 16,5 % | −130,5 % | |
| Totalrentabilitet | 21,9 % | 1,7 % | −67,0 % | |
| Egenkapitalandel | 15,4 % | 13,2 % | −57,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,49 | 1,21 | 1,15 | |
| Omsetningsvekst | – | −94,0 % | −81,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 89,5 MNOK | 5,4 MNOK | 1,0 MNOK |
| Driftsresultat | 12,4 MNOK | 0,9 MNOK | −1,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 10,0 MNOK | −2,2 MNOK | −8,3 MNOK |
| Årsresultat | 7,8 MNOK | −1,7 MNOK | −8,5 MNOK |
| Finanskostnader | 4,0 MNOK | 3,2 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 64,3 MNOK | 62,0 MNOK | 12,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,0 MNOK | 2,5 MNOK | 3,0 MNOK |
| Egenkapital | 9,9 MNOK | 8,2 MNOK | −7,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,4 MNOK | 2,7 MNOK | −7,4 MNOK |
| Sum gjeld | 54,5 MNOK | 53,7 MNOK | 19,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,1 MNOK | 2,0 MNOK | 2,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6810510.
Videre
Lignende selskaper
- T BYGG & Eiendom AS indeks 9, nr. 7 139 · sammenlign
- Noreveien 24 AS indeks 8, nr. 7 140 · sammenlign
- Vinjevegen 200 AS indeks 8, nr. 7 141 · sammenlign
- Floberg Handel AS indeks 8, nr. 7 142 · sammenlign
- Betongpuss Eiendom AS indeks 8, nr. 7 144 · sammenlign