Max Ivan AS

Org.nr. 917446695 · Eidskog · Stiftet 2016 · 36 ansatte

Score · regnskapsår 2023

50av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 49 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 877 av 1 718 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 548 av 5 159 · Overnatting og servering

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 34 og soliditet 74 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Max Ivan AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.

Medianscore 50 blant 1 718 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 1,7 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 43,3 % (median 19,6 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter13 MNOK17 MNOK
Driftsmargin 1,7 % 4,5 % 34 %
Resultatmargin 1,8 % 4,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 5,5 % 12,9 % 34 %
Egenkapitalandel 43,3 % 19,6 % 76 %
Gjeldsgrad 1,31 2,89 72 %
Likviditetsgrad 1 1,35 1,05 69 %
Omsetningsvekst – 8,6 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt0,35 MNOK0,70 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 50 gjør Max Ivan AS det bedre enn 49 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 718 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Max Ivan AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Max Ivan AS hadde en driftsmargin på 1,7 % og en egenkapitalandel på 43,3 % i 2023, og er nr. 2 548 av 5 159 rangerte selskaper i Overnatting og servering.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 2 MNOK og 3 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: 0,2 MNOK 17,4 4 MNOK 2 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,2 MNOK
minus netto gjeld −1,6 MNOK
15,5 5 MNOK 2 MNOK
P/B Egenkapital: 1,9 MNOK 3,5 6 MNOK 3 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet34 vekt 30 %
Soliditet74 vekt 25 %
Likviditet69 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens20 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Max Ivan AS?

Driftsmarginen var 1,7 % i 2023, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,5 %.

Hvor solid er Max Ivan AS?

Egenkapitalandelen var 43,3 % i 2023 (median 19,6 %). Gjeldsgraden var 1,31 (median 2,89).

Hvordan er likviditeten i Max Ivan AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,35 i 2023 (median 1,05).

Hvordan står Max Ivan AS i Overnatting og servering?

Max Ivan AS er nr. 2 548 av 5 159 rangerte selskaper i Overnatting og servering for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 877 av 1 718.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
917446695
Org.form
AS
Sektor
Overnatting og servering (56.210)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
36 registrert 10. august 2026
Stiftet
28. juni 2016 10 år i drift
Aksjekapital
0,20 MNOK
Forretningsadresse
Kvernenga, 2230 SKOTTERUD (EIDSKOG)
Kommune
Eidskog rang 38 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Eidskog. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks503835
Rang2 5483 8324 244
Driftsmargin1,7 %−0,9 %−4,6 %
Totalrentabilitet5,5 %−2,2 %−15,2 %
Egenkapitalandel43,3 %40,2 %39,1 %
Likviditetsgrad 11,351,081,07
Omsetningsvekst–−8,6 %−7,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter12,6 MNOK11,5 MNOK10,6 MNOK
Driftsresultat0,2 MNOK−0,1 MNOK−0,5 MNOK
Resultat før skatt0,2 MNOK−0,1 MNOK−0,5 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat0,2 MNOK−0,1 MNOK−0,5 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler4,3 MNOK4,4 MNOK3,2 MNOK
Omløpsmidler3,3 MNOK2,8 MNOK2,1 MNOK
Egenkapital1,9 MNOK1,7 MNOK1,2 MNOK
Opptjent egenkapital−0,4 MNOK−0,6 MNOK−1,1 MNOK
Sum gjeld2,4 MNOK2,6 MNOK1,9 MNOK
Kortsiktig gjeld2,4 MNOK2,6 MNOK1,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5064005.