Bracket AS
Score · regnskapsår 2025
48av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 45 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 818 av 1 498 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 132 av 2 037 · Helse og omsorg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 67 og soliditet 6 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Bracket AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 494 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 26,7 % (median 7,8 %) og egenkapitalandel 0,8 % (median 46,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 26,7 % | 7,8 % |
| Resultatmargin | 20,6 % | 7,8 % |
| Totalrentabilitet | 21,9 % | 16,9 % |
| Egenkapitalandel | 0,8 % | 46,1 % |
| Gjeldsgrad | 126,13 | 0,93 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,01 | 1,58 |
| Omsetningsvekst | 13,0 % | 3,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,76 MNOK | 0,81 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 48 gjør Bracket AS det bedre enn 45 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 498 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Bracket AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Bracket AS har score 48 for 2025, rang 1 132 av 2 037 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 78 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 13,0 % mot median 3,2 %. Lønnsomhet: persentil 67 mot sammenlignbare, driftsmargin 26,7 % mot median 7,8 %.
Svakest: Soliditet: persentil 6 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 0,8 % mot median 46,1 %. Konsistens: persentil 39 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 0,8 % (median 46,1 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Bracket AS hadde en driftsmargin på 26,7 % og en egenkapitalandel på 0,8 % i 2025, og er nr. 1 132 av 2 037 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 11,5 % til 26,7 % og egenkapitalandelen steg fra −13,7 % til 0,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 23 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 15 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 23 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 0,8 % (median 46,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 67 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 6 | vekt 25 % |
| Likviditet | 60 | vekt 15 % |
| Vekst | 78 | vekt 15 % |
| Konsistens | 39 | vekt 15 % |
Varighet: 35 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bracket AS?
Driftsmarginen var 26,7 % i 2025, mot en median på 7,8 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 21,9 %.
Hvor solid er Bracket AS?
Egenkapitalandelen var 0,8 % i 2025 (median 46,1 %). Gjeldsgraden var 126,13 (median 0,93).
Hvordan er likviditeten i Bracket AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,01 i 2025 (median 1,58).
Hvordan står Bracket AS i Helse og omsorg?
Bracket AS er nr. 1 132 av 2 037 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 818 av 1 498. Omsetningen endret seg 13,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917483310
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (86.230)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 5 registrert 10. september 2022
- Stiftet
- 30. juni 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Inge Krokanns veg 9, 7340 OPPDAL
- Kommune
- Oppdal rang 2 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 22 | 36 | 48 | |
| Rang | 1 697 | 1 534 | 1 132 | |
| Driftsmargin | 8,8 % | 11,5 % | 26,7 % | |
| Totalrentabilitet | 6,8 % | 9,8 % | 21,9 % | |
| Egenkapitalandel | −16,0 % | −13,7 % | 0,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,22 | 1,55 | 2,01 | |
| Omsetningsvekst | – | 8,7 % | 13,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7,2 MNOK | 7,8 MNOK | 8,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK | 2,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 1,8 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 1,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 9,3 MNOK | 9,1 MNOK | 10,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,2 MNOK | 2,6 MNOK | 4,9 MNOK |
| Egenkapital | −1,5 MNOK | −1,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,5 MNOK | −1,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 10,8 MNOK | 10,4 MNOK | 10,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,8 MNOK | 1,7 MNOK | 2,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6965782.
Videre
Lignende selskaper
- Sandelien Helse AS indeks 48, nr. 1 130 · sammenlign
- Lege Asle Arnstad AS indeks 48, nr. 1 131 · sammenlign
- Tannlegen på Landet AS indeks 48, nr. 1 133 · sammenlign
- Tannlege Irene Dybvik AS indeks 48, nr. 1 134 · sammenlign
- Markku Karma AS indeks 48, nr. 1 135 · sammenlign