Fredriks Fabrikk AS
Score · regnskapsår 2023
For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt
Basert på årsregnskapet for 2023
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsmargin | – | 31,1 % |
| Resultatmargin | – | 29,5 % |
| Totalrentabilitet | −1,3 % | 16,5 % |
| Egenkapitalandel | 28,3 % | 64,5 % |
| Gjeldsgrad | 2,53 | 0,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,14 | 2,18 |
| Omsetningsvekst | – | 8,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Fredriks Fabrikk AS hadde en egenkapitalandel på 28,3 % i 2023. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 12,3 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | – | ikke brukt i sektoren |
| P/B | 1,2 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 7,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,14 (median 2,18).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin – (median 29,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,7 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Omsetning er ikke oppgitt
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −13,5 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Fredriks Fabrikk AS?
Driftsmarginen var – i 2023, mot en median på 31,1 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −1,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Fredriks Fabrikk AS?
Egenkapitalandelen var 28,3 % i 2023 (median 64,5 %). Gjeldsgraden var 2,53 (median 0,51).
Hvordan er likviditeten i Fredriks Fabrikk AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,14 i 2023 (median 2,18). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917484635
- Org.form
- AS
- Sektor
- Finans og forsikring (64.323)
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 30. juni 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Thomas Heftyes gate 64A, 0267 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 19. juli 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Porteføljen: 5 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 0 av dem med flertall. Snittindeksen er 34. 3 har negativ egenkapital, og 4 gikk med underskudd siste år.
Har eierandeler i: Cash Flow Zone Invest AS (8 %), Iterate AS (0 %), Take Take Take AS (0 %), FC Quiz AS (0 %), Flow Technologies AS (0 %), Northern Playground AS (0 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | – | – | – | |
| Totalrentabilitet | −1,3 % | −0,8 % | −3,5 % | |
| Egenkapitalandel | 28,3 % | 23,8 % | 4,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,14 | 0,10 | 0,00 | |
| Omsetningsvekst | – | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | – | – |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK | −0,3 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK | −0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,5 MNOK | 1,5 MNOK | 1,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK | 1,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 4998219.