Smart Container AS
Score · regnskapsår 2023
56av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 4 259 av 10 548 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 559 av 21 088 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 71 og soliditet 29 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Smart Container AS ligger 6 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 10 539 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 8,8 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 20,4 % (median 35,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 8,8 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 8,3 % | 2,0 % |
| Totalrentabilitet | 12,6 % | 5,7 % |
| Egenkapitalandel | 20,4 % | 35,5 % |
| Gjeldsgrad | 3,90 | 1,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 5,33 | 1,79 |
| Omsetningsvekst | – | 6,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 56 gjør Smart Container AS det bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (10 548 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Smart Container AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Smart Container AS hadde en driftsmargin på 8,8 % og en egenkapitalandel på 20,4 % i 2023, og er nr. 8 559 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 71 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 29 | vekt 25 % |
| Likviditet | 89 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 40 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Smart Container AS?
Driftsmarginen var 8,8 % i 2023, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,6 %.
Hvor solid er Smart Container AS?
Egenkapitalandelen var 20,4 % i 2023 (median 35,5 %). Gjeldsgraden var 3,90 (median 1,26).
Hvordan er likviditeten i Smart Container AS?
Likviditetsgrad 1 var 5,33 i 2023 (median 1,79).
Hvordan står Smart Container AS i Handel?
Smart Container AS er nr. 8 559 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 259 av 10 548.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917487642
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.640)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 3. juni 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Galteråsen 10A, 5916 ISDALSTØ (ALVER)
- Kommune
- Alver rang 13–24 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 26. august 2021
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 56 | 52 | 71 | |
| Rang | 8 559 | 10 433 | 2 862 | |
| Driftsmargin | 8,8 % | 3,7 % | 11,9 % | |
| Totalrentabilitet | 12,6 % | 6,7 % | 24,2 % | |
| Egenkapitalandel | 20,4 % | 26,4 % | 53,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 5,33 | 3,38 | 1,97 | |
| Omsetningsvekst | – | −2,8 % | 19,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,4 MNOK | 3,3 MNOK | 4,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 2,4 MNOK | 2,2 MNOK | 1,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,2 MNOK | 2,0 MNOK | 1,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum gjeld | 1,9 MNOK | 1,6 MNOK | 0,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4794617.
Videre
Lignende selskaper
- Melby Maskinstasjon AS indeks 56, nr. 8 551 · sammenlign
- GT Auto AS indeks 56, nr. 8 552 · sammenlign
- Gardin Eksperten AS indeks 56, nr. 8 555 · sammenlign
- Søstrene Ingebrigtsen AS indeks 56, nr. 8 558 · sammenlign
- Stilige Vinduer AS indeks 56, nr. 8 562 · sammenlign