Aleksander Gare AS
Score · regnskapsår 2024
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2024
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 21,0 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 16,9 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 9,9 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 84,0 % | 33,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,19 | 1,42 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,96 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | 90,4 % | 4,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Aleksander Gare AS hadde en egenkapitalandel på 84,0 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −64,3 % til 21,0 % og egenkapitalandelen steg fra −62,9 % til 84,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 0 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 21,0 % (median 3,7 %); Egenkapitalandel 84,0 % (median 33,4 %); Likviditetsgrad 1 3,96 (median 1,42).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 12,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Aleksander Gare AS?
Driftsmarginen var 21,0 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,9 %.
Hvor solid er Aleksander Gare AS?
Egenkapitalandelen var 84,0 % i 2024 (median 33,4 %). Gjeldsgraden var 0,19 (median 1,42).
Hvordan er likviditeten i Aleksander Gare AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,96 i 2024 (median 1,42).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917498490
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.221)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 6. juli 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Drangedalsveien 1271, 3760 NESLANDSVATN (DRANGEDAL)
- Kommune
- Drangedal rang 34 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 22. juli 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Aleksander Gare
- Styrets leder
- Aleksander Gare
- Regnskapsfører
- Kragerø og Grenland Økonomiservice AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | −64,3 % | 21,0 % | 19,2 % | |
| Totalrentabilitet | −13,6 % | 9,9 % | 21,3 % | |
| Egenkapitalandel | −62,9 % | 84,0 % | 71,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,12 | 3,96 | 2,86 | |
| Omsetningsvekst | – | 90,4 % | 211,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,8 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Egenkapital | −0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,6 MNOK | −0,6 MNOK | −0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 1,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5565429.