Lms Holdco AS
Score · regnskapsår 2025
46av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 119 av 207 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 223 av 392 · Finans og forsikring
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 32 og soliditet 64 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Lms Holdco AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 207 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 77,6 % (median 82,0 %) og egenkapitalandel 96,1 % (median 91,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 77,6 % | 82,0 % |
| Resultatmargin | 79,2 % | 82,6 % |
| Totalrentabilitet | 3,3 % | 13,8 % |
| Egenkapitalandel | 96,1 % | 91,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,04 | 0,08 |
| Likviditetsgrad 1 | 23,40 | 9,52 |
| Omsetningsvekst | −40,2 % | 7,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 46 gjør Lms Holdco AS det bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (207 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Lms Holdco AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Lms Holdco AS har score 46 for 2025, rang 223 av 392 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 69 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 23,40 mot median 9,52. Soliditet: persentil 64 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 96,1 % mot median 91,8 %.
Svakest: Vekst: persentil 11 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −40,2 % mot median 7,6 %. Lønnsomhet: persentil 32 mot sammenlignbare, driftsmargin 77,6 % mot median 82,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 9,1 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −7,5, bransjen +1,5 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Lms Holdco AS med 7,5 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 1,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 9,1 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Lms Holdco AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 27 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 85,1 % | 80,5 % | +24,3 prosentpoeng | +7,8 prosentpoeng | +16,5 prosentpoeng |
| 2025 | 77,6 % | 82,0 % | −7,5 prosentpoeng | +1,5 prosentpoeng | −9,1 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Lms Holdco AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Lms Holdco AS falt 7,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 60,8 % | 85,1 % | 77,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Lms Holdco AS falt 7,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 60,8 % | 85,1 % | 77,6 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet (indeks)
Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Lms Holdco AS falt 7,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet, årssnitt | 87,1 | 90,4 | 94,2 | 98,9 | 103,5 | 107,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +2,9 % | +3,8 % | +4,1 % | +5,0 % | +4,6 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 60,8 % | 85,1 % | 77,6 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Lms Holdco AS hadde en driftsmargin på 77,6 % og en egenkapitalandel på 96,1 % i 2025, og er nr. 223 av 392 rangerte selskaper i Finans og forsikring.
Fra 2024 til 2025: omsetningen falt med 40 % og driftsmarginen falt fra 85,1 % til 77,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 21 MNOK og 56 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 12,3 | 21 MNOK |
| EV/EBIT | – | ikke brukt i sektoren |
| P/B | 1,2 | 56 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −13,5 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 32 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 64 | vekt 25 % |
| Likviditet | 69 | vekt 15 % |
| Vekst | 11 | vekt 15 % |
| Konsistens | 60 | vekt 15 % |
Varighet: 56 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Lms Holdco AS?
Driftsmarginen var 77,6 % i 2025, mot en median på 82,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,3 %.
Hvor solid er Lms Holdco AS?
Egenkapitalandelen var 96,1 % i 2025 (median 91,8 %). Gjeldsgraden var 0,04 (median 0,08).
Hvordan er likviditeten i Lms Holdco AS?
Likviditetsgrad 1 var 23,40 i 2025 (median 9,52).
Hvordan står Lms Holdco AS i Finans og forsikring?
Lms Holdco AS er nr. 223 av 392 rangerte selskaper i Finans og forsikring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 119 av 207. Omsetningen endret seg −40,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917651124
- Org.form
- AS
- Sektor
- Finans og forsikring (64.323)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. juli 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,07 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Lars Markus Solheim, Nedre Arneberggate 2, 3320 VESTFOSSEN (ØVRE EIKER)
- Kommune
- Øvre Eiker rang 14–30 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300YW5Z6QHDJ7A553 fornyes 4. april 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 3. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Nel ASA (0 %), Cavendish Hydrogen ASA (0 %), Palla Pharma Norway Holding AS (11 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 56 | 65 | 46 | |
| Rang | 126 | 77 | 223 | |
| Driftsmargin | 60,8 % | 85,1 % | 77,6 % | |
| Totalrentabilitet | 1,8 % | 5,8 % | 3,3 % | |
| Egenkapitalandel | 95,0 % | 98,3 % | 96,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 18,50 | 55,18 | 23,40 | |
| Omsetningsvekst | – | 153,1 % | −40,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,6 MNOK | 6,7 MNOK | 4,0 MNOK |
| Driftsresultat | 1,6 MNOK | 5,7 MNOK | 3,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,6 MNOK | 5,8 MNOK | 3,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 1,6 MNOK | 5,8 MNOK | 3,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 100,3 MNOK | 102,8 MNOK | 98,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 92,8 MNOK | 94,2 MNOK | 88,5 MNOK |
| Egenkapital | 95,3 MNOK | 101,1 MNOK | 94,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 95,2 MNOK | 101,0 MNOK | 94,2 MNOK |
| Sum gjeld | 5,0 MNOK | 1,7 MNOK | 3,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,0 MNOK | 1,7 MNOK | 3,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6964542.
Videre
Lignende selskaper
- Redshift AS indeks 47, nr. 221 · sammenlign
- Keiko AS indeks 46, nr. 226 · sammenlign
- Dammen Geo-Services AS indeks 46, nr. 228 · sammenlign
- Summit Industries AS indeks 46, nr. 229 · sammenlign
- Kbk Invest AS indeks 46, nr. 230 · sammenlign