Norheat Eiendom AS
Score · regnskapsår 2025
79av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 536 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 821 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 85 og soliditet 94 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Norheat Eiendom AS ligger 29 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 81,3 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 82,9 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 81,3 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 76,3 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 18,0 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 82,9 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,21 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,50 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 1,9 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 79 gjør Norheat Eiendom AS det bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Norheat Eiendom AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Norheat Eiendom AS har score 79 for 2025, rang 821 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 94 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 82,9 % mot median 32,8 %. Lønnsomhet: persentil 85 mot sammenlignbare, driftsmargin 81,3 % mot median 3,5 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Norheat Eiendom AS hadde en driftsmargin på 81,3 % og en egenkapitalandel på 82,9 % i 2025, og er nr. 821 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 78,2 % til 81,3 % og egenkapitalandelen steg fra 76,0 % til 82,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 9 MNOK og 16 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 15 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 16 MNOK |
| P/B | 1,0 | 9 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 81,3 % (median 3,5 %); Egenkapitalandel 82,9 % (median 32,8 %); Likviditetsgrad 1 2,50 (median 1,41).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 85 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 94 | vekt 25 % |
| Likviditet | 79 | vekt 15 % |
| Vekst | 44 | vekt 15 % |
| Konsistens | 80 | vekt 15 % |
Varighet: 71 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Norheat Eiendom AS?
Driftsmarginen var 81,3 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,0 %.
Hvor solid er Norheat Eiendom AS?
Egenkapitalandelen var 82,9 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 0,21 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Norheat Eiendom AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,50 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Norheat Eiendom AS i Bygg og anlegg?
Norheat Eiendom AS er nr. 821 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 536 av 12 873. Omsetningen endret seg 1,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917683891
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.221)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 9. august 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 3,65 MNOK
- Forretningsadresse
- Strandsagvegen 15, 2383 BRUMUNDDAL (RINGSAKER)
- Kommune
- Ringsaker rang 7–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 7. september 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Nils Peter Skyberg
- Styrets leder
- Nils Peter Skyberg
- Regnskapsfører
- Dala Økonomi AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 70 | 63 | 79 | |
| Rang | 3 684 | 5 173 | 821 | |
| Driftsmargin | 84,5 % | 78,2 % | 81,3 % | |
| Totalrentabilitet | 20,3 % | 18,6 % | 18,0 % | |
| Egenkapitalandel | 50,0 % | 76,0 % | 82,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,55 | 0,37 | 2,50 | |
| Omsetningsvekst | – | −21,6 % | 1,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,1 MNOK | 2,4 MNOK | 2,5 MNOK |
| Driftsresultat | 2,6 MNOK | 1,9 MNOK | 2,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,3 MNOK | 1,7 MNOK | 1,9 MNOK |
| Årsresultat | 1,8 MNOK | 1,3 MNOK | 1,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 13,0 MNOK | 10,3 MNOK | 11,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,7 MNOK | 0,2 MNOK | 1,3 MNOK |
| Egenkapital | 6,5 MNOK | 7,8 MNOK | 9,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,0 MNOK | 3,3 MNOK | 4,8 MNOK |
| Sum gjeld | 6,5 MNOK | 2,5 MNOK | 1,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6433733.
Videre
Lignende selskaper
- Karlsens Elektro AS indeks 79, nr. 817 · sammenlign
- Larsen's Montasje AS indeks 79, nr. 819 · sammenlign
- Kjær Fiber AS indeks 79, nr. 824 · sammenlign
- Vater Bygg AS indeks 79, nr. 826 · sammenlign
- Havøysund Maskinservice AS indeks 79, nr. 827 · sammenlign