Pendulum AS
Score · regnskapsår 2023
56av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 620 av 1 581 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 870 av 2 236 · Helse og omsorg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 87 og soliditet 35 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Pendulum AS ligger 7 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 1 580 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 38,0 % (median 9,1 %) og egenkapitalandel 30,6 % (median 43,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 38,0 % | 9,1 % |
| Resultatmargin | 25,8 % | 8,7 % |
| Totalrentabilitet | 65,1 % | 19,1 % |
| Egenkapitalandel | 30,6 % | 43,4 % |
| Gjeldsgrad | 2,26 | 1,06 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,31 | 1,54 |
| Omsetningsvekst | – | −4,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 56 gjør Pendulum AS det bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 581 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Pendulum AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Pendulum AS hadde en driftsmargin på 38,0 % og en egenkapitalandel på 30,6 % i 2023, og er nr. 870 av 2 236 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 23 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 14 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 23 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 33,5 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 87 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 35 | vekt 25 % |
| Likviditet | 41 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 45 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Pendulum AS?
Driftsmarginen var 38,0 % i 2023, mot en median på 9,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 65,1 %.
Hvor solid er Pendulum AS?
Egenkapitalandelen var 30,6 % i 2023 (median 43,4 %). Gjeldsgraden var 2,26 (median 1,06).
Hvordan er likviditeten i Pendulum AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,31 i 2023 (median 1,54).
Hvordan står Pendulum AS i Helse og omsorg?
Pendulum AS er nr. 870 av 2 236 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 620 av 1 581.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917716293
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (86.221)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 23. juni 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Hochlinvegen 6, 9016 TROMSØ
- Kommune
- Tromsø rang 9 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 254900ZCZWWM790YY804 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 3. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Pendulum Balanse AS (100 %)
Har eierandeler i: Fysioretthjem AS (4 %), Pharma Nordic AS (0 %), Equanostic AS (0 %), Tromsø Medisinske Senter AS (33 %), Pendulum Balanse AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 56 | 38 | 55 | |
| Rang | 870 | 1 691 | 906 | |
| Driftsmargin | 38,0 % | 34,0 % | 23,2 % | |
| Totalrentabilitet | 65,1 % | 57,4 % | 49,2 % | |
| Egenkapitalandel | 30,6 % | 2,6 % | 34,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,31 | 0,68 | 0,56 | |
| Omsetningsvekst | – | −2,1 % | 22,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7,8 MNOK | 7,7 MNOK | 9,4 MNOK |
| Driftsresultat | 3,0 MNOK | 2,6 MNOK | 2,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,0 MNOK | 2,7 MNOK | 2,1 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 1,4 MNOK | 2,1 MNOK | 1,6 MNOK |
| Finanskostnader | 1,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,8 MNOK | 4,9 MNOK | 5,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,4 MNOK | 2,4 MNOK | 1,3 MNOK |
| Egenkapital | 1,5 MNOK | 0,1 MNOK | 1,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,5 MNOK | 0,1 MNOK | 1,7 MNOK |
| Sum gjeld | 3,4 MNOK | 4,8 MNOK | 3,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,8 MNOK | 3,6 MNOK | 2,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 4982695.
Videre
Lignende selskaper
- Tannlege Ole Kristian Smestad AS indeks 56, nr. 864 · sammenlign
- Agder Fysioterapi AS indeks 56, nr. 865 · sammenlign
- Atfysio AS indeks 56, nr. 868 · sammenlign
- Aks Kompetanse AS indeks 56, nr. 869 · sammenlign
- Klinikk Viken AS indeks 56, nr. 873 · sammenlign