Fabtech AS
Score · regnskapsår 2023
60av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 420 av 1 220 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 472 av 4 276 · Industri
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 86 og soliditet 54 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Fabtech AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 1 220 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 10,8 % (median 5,2 %) og egenkapitalandel 39,7 % (median 37,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 93 MNOK | 118 MNOK |
| Driftsmargin | 10,8 % | 5,2 % |
| Resultatmargin | 10,8 % | 4,8 % |
| Totalrentabilitet | 38,7 % | 11,4 % |
| Egenkapitalandel | 39,7 % | 37,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,52 | 1,65 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,51 | 1,52 |
| Omsetningsvekst | – | 10,6 % |
| Omsetning per ansatt | 2,89 MNOK | 2,79 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 60 gjør Fabtech AS det bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 220 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Fabtech AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Fabtech AS hadde en driftsmargin på 10,8 % og en egenkapitalandel på 39,7 % i 2023, og er nr. 1 472 av 4 276 rangerte selskaper i Industri.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 17 MNOK og 121 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,2 | 121 MNOK |
| EV/EBIT | 18,6 | 104 MNOK |
| P/B | 3,0 | 17 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 86 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 54 | vekt 25 % |
| Likviditet | 49 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 27 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Fabtech AS?
Driftsmarginen var 10,8 % i 2023, mot en median på 5,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 38,7 %.
Hvor solid er Fabtech AS?
Egenkapitalandelen var 39,7 % i 2023 (median 37,3 %). Gjeldsgraden var 1,52 (median 1,65).
Hvordan er likviditeten i Fabtech AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,51 i 2023 (median 1,52).
Hvordan står Fabtech AS i Industri?
Fabtech AS er nr. 1 472 av 4 276 rangerte selskaper i Industri for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 420 av 1 220.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Fabtech Holding AS.
Fabtech Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Fabtech Holding AS
- Fabtech AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917749167
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (24.200)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 32 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 19. september 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 3,06 MNOK
- Forretningsadresse
- Ågotnes, 5347 ÅGOTNES (ØYGARDEN)
- Kommune
- Øygarden rang 1–6 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300VJXX4CL6IUWX64 fornyes 14. november 2026
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap ikke rapportert
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 85,6 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Fabtech Holding AS (86 %)
Øverste eier: Fabtech Holding AS
Eieren: flertallseieren Fabtech Holding AS (eier 86 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Fabtech Holding AS · 85,6 %
- Fabtech Ansatt AS · 14,4 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 60 | 21 | 32 | |
| Rang | 1 472 | 4 060 | 3 655 | |
| Driftsmargin | 10,8 % | −2,7 % | −2,2 % | |
| Totalrentabilitet | 38,7 % | −6,5 % | −9,1 % | |
| Egenkapitalandel | 39,7 % | 31,3 % | 41,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,51 | 1,28 | 1,34 | |
| Omsetningsvekst | – | −24,9 % | 0,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 92,6 MNOK | 69,6 MNOK | 70,0 MNOK |
| Driftsresultat | 10,0 MNOK | −1,9 MNOK | −1,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 10,0 MNOK | −1,9 MNOK | −1,6 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 10,0 MNOK | −1,9 MNOK | −1,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 26,2 MNOK | 27,3 MNOK | 16,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 23,9 MNOK | 24,0 MNOK | 13,0 MNOK |
| Egenkapital | 10,4 MNOK | 8,5 MNOK | 6,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,0 MNOK | 1,1 MNOK | – |
| Sum gjeld | 15,8 MNOK | 18,7 MNOK | 9,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 15,8 MNOK | 18,7 MNOK | 9,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 4642033.
Videre
Lignende selskaper
- NKT AS indeks 60, nr. 1 465 · sammenlign
- Gjøco AS indeks 60, nr. 1 467 · sammenlign
- Valaker Bakeri og Konditori AS indeks 60, nr. 1 474 · sammenlign
- TROSTRUD - Freno AS indeks 60, nr. 1 479 · sammenlign
- Vyrk AS indeks 60, nr. 1 480 · sammenlign