Lean Logistikk AS

Org.nr. 917778825 · Rælingen · Stiftet 2016 · 7 ansatte

Score · regnskapsår 2025

46av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 39 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 835 av 1 358 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 388 av 4 004 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 78 og soliditet 38 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Lean Logistikk AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 1 358 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 16,7 % (median 5,6 %) og egenkapitalandel 27,0 % (median 33,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter19 MNOK20 MNOK
Driftsmargin 16,7 % 5,6 % 83 %
Resultatmargin 15,4 % 5,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 26,8 % 14,0 % 73 %
Egenkapitalandel 27,0 % 33,5 % 40 %
Gjeldsgrad 2,70 1,73 35 %
Likviditetsgrad 1 0,72 1,43 8 %
Omsetningsvekst 3,2 % 8,6 % 39 %
Omsetning per ansatt2,70 MNOK1,60 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 46 gjør Lean Logistikk AS det bedre enn 39 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 358 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Lean Logistikk AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Lean Logistikk AS har score 46 for 2025, rang 2 388 av 4 004 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 78 mot sammenlignbare, driftsmargin 16,7 % mot median 5,6 %.

Svakest: Likviditet: persentil 8 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,72 mot median 1,43. Soliditet: persentil 38 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 27,0 % mot median 33,5 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Lean Logistikk AS med 15,6 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 14,9 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Lean Logistikk AS samme vei som sammenlignbare selskaper 2 ganger. Omtrent 4 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Lean Logistikk AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
20241,1 %4,8 % −11,8 prosentpoeng −0,3 prosentpoeng −11,6 prosentpoeng
202516,7 %5,6 % +15,6 prosentpoeng +0,8 prosentpoeng +14,9 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Lean Logistikk AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til Lean Logistikk AS økte 15,6 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til Lean Logistikk AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt99,0108,8127,9146,4158,3155,2 (så langt)
Endring fra året før+9,8 %+9,9 %+17,5 %+14,5 %+8,1 %−1,9 %
Selskapets driftsmargin––12,9 %1,1 %16,7 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Lean Logistikk AS økte 15,6 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser per år og driftsmarginen til Lean Logistikk AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt99,4113,5108,3106,9110,7126,1 (så langt)
Endring fra året før+35,1 %+14,2 %−4,6 %−1,3 %+3,6 %+13,9 %
Selskapets driftsmargin––12,9 %1,1 %16,7 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til Lean Logistikk AS økte 15,6 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet per år og driftsmarginen til Lean Logistikk AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt98,3121,6139,4131,0139,1158,0 (så langt)
Endring fra året før+29,9 %+23,7 %+14,6 %−6,0 %+6,2 %+13,6 %
Selskapets driftsmargin––12,9 %1,1 %16,7 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til Lean Logistikk AS økte 15,6 prosentpoeng.

Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til Lean Logistikk AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt100,0103,6107,5111,2114,7119,4 (så langt)
Endring fra året før+1,2 %+3,5 %+3,8 %+3,4 %+3,2 %+4,2 %
Selskapets driftsmargin––12,9 %1,1 %16,7 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)

Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til Lean Logistikk AS økte 15,6 prosentpoeng.

Oljepris (eksportpris for råolje) per år og driftsmarginen til Lean Logistikk AS
Mål202120222023202420252026
Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt609979877859708881 (så langt)
Endring fra året før+61,1 %+60,8 %−10,5 %−2,0 %−17,6 %+24,5 %
Selskapets driftsmargin––12,9 %1,1 %16,7 %–

Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Lean Logistikk AS økte 15,6 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Lean Logistikk AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––12,9 %1,1 %16,7 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Lean Logistikk AS økte 15,6 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Lean Logistikk AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––12,9 %1,1 %16,7 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til Lean Logistikk AS økte 15,6 prosentpoeng.

Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter per år og driftsmarginen til Lean Logistikk AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt90,590,996,0100,9105,6109,2 (så langt)
Endring fra året før+7,4 %+0,5 %+5,6 %+5,2 %+4,7 %+3,4 %
Selskapets driftsmargin––12,9 %1,1 %16,7 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Lean Logistikk AS hadde en driftsmargin på 16,7 % og en egenkapitalandel på 27,0 % i 2025, og er nr. 2 388 av 4 004 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra 1,1 % til 16,7 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 5 MNOK og 16 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 1,5 MNOK 18,6 28 MNOK 14 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 2,1 MNOK
minus netto gjeld 0,8 MNOK
15,9 33 MNOK 16 MNOK
P/B Egenkapital: 3,2 MNOK 3,2 10 MNOK 5 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,72 (median 1,43).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet78 vekt 30 %
Soliditet38 vekt 25 %
Likviditet8 vekt 15 %
Vekst39 vekt 15 %
Konsistens40 vekt 15 %

Varighet: 44 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Lean Logistikk AS?

Driftsmarginen var 16,7 % i 2025, mot en median på 5,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 26,8 %.

Hvor solid er Lean Logistikk AS?

Egenkapitalandelen var 27,0 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 2,70 (median 1,73).

Hvordan er likviditeten i Lean Logistikk AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,72 i 2025 (median 1,43). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Lean Logistikk AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

Lean Logistikk AS er nr. 2 388 av 4 004 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 835 av 1 358. Omsetningen endret seg 3,2 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Lean Logistikk AS.

Lean Logistikk AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

  • Lean Logistikk AS du er her operativt · indeks 46 · nr. 2388 av 4004 i Teknisk tjenesteyting og forskning
    • Boss Europe AS eid 90 % · operativt · indeks 20 · nr. 21066 av 22949 i Handel

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
917778825
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
7 registrert 10. januar 2026
Stiftet
30. august 2016 10 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Nesvegen 28, 2009 NORDBY (RÆLINGEN)
Kommune
Rælingen rang 7–37 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
leanlogistikk.no
Selskapets forretningskommune, Rælingen. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
7
Største eier
45,0 % · tre største 80,0 %
Fordeling
selskaper 18 % · privatpersoner 83 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
45 %
Eiere over 60 år
6 % av personeierne sine aksjer (medianalder 54 år)

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Eier flertallet i: Boss Europe AS (90 %)

Har eierandeler i: Boss Europe AS (90 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks543146
Rang1 6233 2642 388
Driftsmargin12,9 %1,1 %16,7 %
Totalrentabilitet23,3 %2,2 %26,8 %
Egenkapitalandel27,8 %31,2 %27,0 %
Likviditetsgrad 11,330,800,72
Omsetningsvekst–−19,2 %3,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter22,7 MNOK18,3 MNOK18,9 MNOK
Driftsresultat2,9 MNOK0,2 MNOK3,2 MNOK
Resultat før skatt2,9 MNOK−0,1 MNOK2,9 MNOK
Skattekostnad0,6 MNOK0,0 MNOK0,6 MNOK
Årsresultat2,3 MNOK−0,1 MNOK2,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,3 MNOK0,3 MNOK
Sum eiendeler12,8 MNOK9,8 MNOK11,8 MNOK
Omløpsmidler7,0 MNOK2,8 MNOK4,5 MNOK
Egenkapital3,5 MNOK3,1 MNOK3,2 MNOK
Opptjent egenkapital3,5 MNOK3,0 MNOK3,2 MNOK
Sum gjeld9,2 MNOK6,7 MNOK8,6 MNOK
Kortsiktig gjeld5,2 MNOK3,5 MNOK6,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6975584.