Odda Technology AS
Score · regnskapsår 2025
48av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 729 av 1 297 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 165 av 3 928 · Industri
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 66 og soliditet 39 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Odda Technology AS ligger 3 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 297 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 8,7 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 33,6 % (median 39,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 145 MNOK | 117 MNOK |
| Driftsmargin | 8,7 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 6,4 % | 4,8 % |
| Totalrentabilitet | 13,9 % | 10,4 % |
| Egenkapitalandel | 33,6 % | 39,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,98 | 1,50 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,75 | 1,55 |
| Omsetningsvekst | 5,0 % | 7,0 % |
| Omsetning per ansatt | 2,17 MNOK | 2,89 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 48 gjør Odda Technology AS det bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 297 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Odda Technology AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Odda Technology AS har score 48 for 2025, rang 2 165 av 3 928 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 73 mot sammenlignbare. Lønnsomhet: persentil 66 mot sammenlignbare, driftsmargin 8,7 % mot median 4,9 %.
Svakest: Likviditet: persentil 7 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,75 mot median 1,55. Soliditet: persentil 39 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 33,6 % mot median 39,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,75 (median 1,55).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Odda Technology AS hadde en driftsmargin på 8,7 % og en egenkapitalandel på 33,6 % i 2025, og er nr. 2 165 av 3 928 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 28,1 % til 33,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 31 MNOK og 88 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 73 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 88 MNOK |
| P/B | 1,0 | 31 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,75 (median 1,55).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,4 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 66 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 39 | vekt 25 % |
| Likviditet | 7 | vekt 15 % |
| Vekst | 44 | vekt 15 % |
| Konsistens | 73 | vekt 15 % |
Varighet: 44 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Odda Technology AS?
Driftsmarginen var 8,7 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,9 %.
Hvor solid er Odda Technology AS?
Egenkapitalandelen var 33,6 % i 2025 (median 39,3 %). Gjeldsgraden var 1,98 (median 1,50).
Hvordan er likviditeten i Odda Technology AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,75 i 2025 (median 1,55). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Odda Technology AS i Industri?
Odda Technology AS er nr. 2 165 av 3 928 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 729 av 1 297. Omsetningen endret seg 5,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917788243
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (25.530)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 67 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 15. september 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 7,45 MNOK
- Forretningsadresse
- Holmavegen 29, 5750 ODDA (ULLENSVANG)
- Kommune
- Ullensvang rang 3–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 15
- Største eier
- 25,1 % · tre største 52,2 %
- Fordeling
- selskaper 83 % · privatpersoner 17 % · utenlandske 2 %
- Eid fra samme kommune
- 90 %
- Eiere over 60 år
- 21 % av personeierne sine aksjer (medianalder 56 år)
- In2to Holding AS · 25,1 %
- Hamre Aga Invest AS · 13,6 %
- Westholding AS · 12,8 %
- Stels AS · 8,7 %
- Cama Venture Ltd NUF · 8,7 %
- Bjørkhaug Holding AS · 7,2 %
- Antares Invest AS · 3,5 %
- MIDGARD INVESTMENTS HOLDING SL (Spania) · 2,1 %
- Odda Technology AS · 1,2 %
- 6 privatpersoner · 17,3 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Hardanger Hydrogen Hub AS (90 %)
Har eierandeler i: Odda Technology AS (1 %), Hardanger Hydrogen Hub AS (90 %), Ims Kjeden AS (1 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 36 | 49 | 48 | |
| Rang | 2 725 | 2 059 | 2 165 | |
| Driftsmargin | 9,1 % | 10,0 % | 8,7 % | |
| Totalrentabilitet | 14,0 % | 16,5 % | 13,9 % | |
| Egenkapitalandel | 22,6 % | 28,1 % | 33,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,84 | 0,82 | 0,75 | |
| Omsetningsvekst | – | 19,0 % | 5,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 116,2 MNOK | 138,2 MNOK | 145,1 MNOK |
| Driftsresultat | 10,6 MNOK | 13,9 MNOK | 12,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 6,1 MNOK | 8,3 MNOK | 9,3 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 4,8 MNOK | 6,5 MNOK | 7,3 MNOK |
| Finanskostnader | 4,6 MNOK | 5,6 MNOK | 3,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 76,4 MNOK | 84,3 MNOK | 92,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 33,3 MNOK | 35,9 MNOK | 34,9 MNOK |
| Egenkapital | 17,2 MNOK | 23,7 MNOK | 31,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 9,9 MNOK | 16,3 MNOK | 23,6 MNOK |
| Sum gjeld | 59,2 MNOK | 60,6 MNOK | 61,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 39,6 MNOK | 44,1 MNOK | 46,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7113761.
Videre
Lignende selskaper
- Mandal Maskinering AS indeks 48, nr. 2 160 · sammenlign
- Tredal AS indeks 48, nr. 2 164 · sammenlign
- Oldroyd AS indeks 48, nr. 2 167 · sammenlign
- Arcus-Gruppen AS indeks 48, nr. 2 173 · sammenlign
- Edgars Bakeri AS indeks 48, nr. 2 174 · sammenlign