Ormåsen Handelseiendom AS
Score · regnskapsår 2025
42av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 4 009 av 5 751 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 375 av 7 661 · Eiendom
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 47 og soliditet 15 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Ormåsen Handelseiendom AS ligger 7 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 750 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 54,2 % (median 47,5 %) og egenkapitalandel 5,3 % (median 26,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 54,2 % | 47,5 % |
| Resultatmargin | −2,3 % | 23,1 % |
| Totalrentabilitet | 5,8 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 5,3 % | 26,9 % |
| Gjeldsgrad | 17,92 | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,44 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | 2,6 % | 3,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 42 gjør Ormåsen Handelseiendom AS det bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 751 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Ormåsen Handelseiendom AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Ormåsen Handelseiendom AS har score 42 for 2025, rang 5 375 av 7 661 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 65 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,44 mot median 1,40.
Svakest: Soliditet: persentil 15 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 5,3 % mot median 26,9 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 5,3 % (median 26,9 %).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −2,3 % (median 23,1 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Ormåsen Handelseiendom AS hadde en driftsmargin på 54,2 % og en egenkapitalandel på 5,3 % i 2025, og er nr. 5 375 av 7 661 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 52,0 % til 54,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 5,3 % (median 26,9 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,3 % (median 23,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 25,5 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 47 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 15 | vekt 25 % |
| Likviditet | 65 | vekt 15 % |
| Vekst | 46 | vekt 15 % |
| Konsistens | 46 | vekt 15 % |
Varighet: 37 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ormåsen Handelseiendom AS?
Driftsmarginen var 54,2 % i 2025, mot en median på 47,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Ormåsen Handelseiendom AS?
Egenkapitalandelen var 5,3 % i 2025 (median 26,9 %). Gjeldsgraden var 17,92 (median 2,20).
Hvordan er likviditeten i Ormåsen Handelseiendom AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,44 i 2025 (median 1,40).
Hvordan står Ormåsen Handelseiendom AS i Eiendom?
Ormåsen Handelseiendom AS er nr. 5 375 av 7 661 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 009 av 5 751. Omsetningen endret seg 2,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917796971
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 25. august 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,06 MNOK
- Forretningsadresse
- Karenslyst allé 4, 0278 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 3. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Skrindo Holding AS (100 %)
Øverste eier: Skrindo Invest AS
- Skrindo Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 35 | 35 | 42 | |
| Rang | 5 534 | 6 081 | 5 375 | |
| Driftsmargin | 52,2 % | 52,0 % | 54,2 % | |
| Totalrentabilitet | 4,8 % | 5,1 % | 5,8 % | |
| Egenkapitalandel | 5,9 % | 5,6 % | 5,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,19 | 1,35 | 2,44 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,0 % | 2,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,6 MNOK | 1,7 MNOK | 1,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | −0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 17,2 MNOK | 16,8 MNOK | 15,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK |
| Egenkapital | 1,0 MNOK | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | – | – |
| Sum gjeld | 16,2 MNOK | 15,9 MNOK | 15,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6822502.
Videre
Lignende selskaper
- Samba Eiendom AS indeks 42, nr. 5 373 · sammenlign
- Energigården Utvikling AS indeks 42, nr. 5 374 · sammenlign
- Vesterålskraft Eiendom AS indeks 42, nr. 5 376 · sammenlign
- Bygdøy Alle 53 AS indeks 42, nr. 5 377 · sammenlign
- Skarhaugen AS indeks 42, nr. 5 378 · sammenlign