Støtar AS
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsmargin | – | 4,5 % |
| Resultatmargin | – | 3,7 % |
| Totalrentabilitet | 75,6 % | 8,8 % |
| Egenkapitalandel | 99,6 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 1,44 |
| Likviditetsgrad 1 | 138,68 | 1,33 |
| Omsetningsvekst | – | 5,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Støtar AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | – | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | – | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: sports- og fritidsaktiviteter (indeks)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: sports- og fritidsaktiviteter, årssnitt | 84,2 | 89,2 | 94,0 | 98,8 | 105,5 | 112,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +2,0 % | +6,0 % | +5,4 % | +5,2 % | +6,7 % | +6,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | – | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Støtar AS hadde en egenkapitalandel på 99,6 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 86,0 % til 99,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 42 MNOK og 93 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,1 | 93 MNOK |
| EV/EBIT | 19,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,3 | 42 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 45,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Omsetning er ikke oppgitt
- følg med Ingen omsetning, men store eiendeler
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Støtar AS?
Driftsmarginen var – i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 75,6 %.
Hvor solid er Støtar AS?
Egenkapitalandelen var 99,6 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 0,00 (median 1,44).
Hvordan er likviditeten i Støtar AS?
Likviditetsgrad 1 var 138,68 i 2025 (median 1,33).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917875073
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (93.291)
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 15. september 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Sivertvegen 9, 6414 MOLDE
- Kommune
- Molde rang 1–8 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 3. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Axio AS (27 %), Andreas Landmarks Eftf AS (20 %), SIVERTVEIEN SAUNA & Cider AS (50 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | – | – | – | |
| Totalrentabilitet | 29,2 % | 37,8 % | 75,6 % | |
| Egenkapitalandel | 84,9 % | 86,0 % | 99,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,15 | 0,14 | 138,68 | |
| Omsetningsvekst | – | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | – | – |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,7 MNOK | 4,2 MNOK | 17,5 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 2,7 MNOK | 4,2 MNOK | 17,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 9,6 MNOK | 11,2 MNOK | 23,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 11,9 MNOK |
| Egenkapital | 8,2 MNOK | 9,6 MNOK | 23,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 8,0 MNOK | 9,5 MNOK | 23,0 MNOK |
| Sum gjeld | 1,5 MNOK | 1,6 MNOK | 0,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,5 MNOK | 1,6 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6995784.