Flowchange AS

Org.nr. 917893799 · Oslo · Stiftet 2016

Score · regnskapsår 2024

72av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 172 av 1 470 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 250 av 2 420 · Revisjon, regnskap og rådgivning

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 81 og soliditet 79 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Flowchange AS ligger 22 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 1 470 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 18,2 % (median 9,4 %) og egenkapitalandel 73,2 % (median 43,2 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter10 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 18,2 % 9,4 % 66 %
Resultatmargin 18,1 % 10,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 70,7 % 17,0 % 95 %
Egenkapitalandel 73,2 % 43,2 % 79 %
Gjeldsgrad 0,37 1,16 78 %
Likviditetsgrad 1 3,74 1,60 82 %
Omsetningsvekst −0,4 % 6,2 % 35 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 72 gjør Flowchange AS det bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 470 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Flowchange AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Flowchange AS hadde en driftsmargin på 18,2 % og en egenkapitalandel på 73,2 % i 2024, og er nr. 250 av 2 420 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.

Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra 64,3 % til 73,2 % og driftsmarginen falt fra 21,5 % til 18,2 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 4 MNOK og 18 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 1,3 MNOK 22,4 30 MNOK 15 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): 1,9 MNOK
minus netto gjeld −1,9 MNOK
17,4 36 MNOK 18 MNOK
P/B Egenkapital: 1,8 MNOK 4,1 8 MNOK 4 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet81 vekt 30 %
Soliditet79 vekt 25 %
Likviditet82 vekt 15 %
Vekst35 vekt 15 %
Konsistens74 vekt 15 %

Varighet: 72 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Flowchange AS?

Driftsmarginen var 18,2 % i 2024, mot en median på 9,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 70,7 %.

Hvor solid er Flowchange AS?

Egenkapitalandelen var 73,2 % i 2024 (median 43,2 %). Gjeldsgraden var 0,37 (median 1,16).

Hvordan er likviditeten i Flowchange AS?

Likviditetsgrad 1 var 3,74 i 2024 (median 1,60).

Hvordan står Flowchange AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?

Flowchange AS er nr. 250 av 2 420 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 172 av 1 470. Omsetningen endret seg −0,4 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Shortsea Services AS. Personer vises ikke med navn.

Shortsea Services AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

  • Shortsea Services AS ikke i datagrunnlaget
    • Flowchange AS du er her eid 67 % · operativt · indeks 49 · nr. 1284 av 2455 i Revisjon, regnskap og rådgivning

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
917893799
Org.form
AS
Sektor
Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
7. september 2016 10 år i drift
Aksjekapital
0,13 MNOK
Forretningsadresse
Ullernveien 19C, 0280 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 3. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
2 (én eier har over halvparten)
Største eier
66,7 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
67 %
Konsernkjede
Eies av: Shortsea Services AS (67 %)
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks717249
Rang4312501 284
Driftsmargin21,5 %18,2 %57,2 %
Totalrentabilitet30,8 %70,7 %69,7 %
Egenkapitalandel64,3 %73,2 %24,9 %
Likviditetsgrad 12,183,741,33
Omsetningsvekst–−0,4 %−11,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter9,8 MNOK9,8 MNOK8,6 MNOK
Driftsresultat2,1 MNOK1,8 MNOK4,9 MNOK
Resultat før skatt2,1 MNOK1,8 MNOK4,9 MNOK
Skattekostnad1,1 MNOK0,1 MNOK1,1 MNOK
Årsresultat1,0 MNOK1,7 MNOK3,9 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler6,8 MNOK2,5 MNOK7,1 MNOK
Omløpsmidler5,3 MNOK2,5 MNOK7,1 MNOK
Egenkapital4,4 MNOK1,8 MNOK1,8 MNOK
Opptjent egenkapital4,2 MNOK1,6 MNOK1,6 MNOK
Sum gjeld2,4 MNOK0,7 MNOK5,3 MNOK
Kortsiktig gjeld2,4 MNOK0,7 MNOK5,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6125143.