GRØTTUMSBRÅTENS EFTF. AS
Score · regnskapsår 2025
57av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 64 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 628 av 1 763 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 7 415 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 22 og soliditet 72 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
GRØTTUMSBRÅTENS EFTF. AS ligger 7 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 762 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,9 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 41,3 % (median 30,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 57 MNOK | 91 MNOK |
| Driftsmargin | 0,9 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 0,5 % | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | 2,2 % | 11,4 % |
| Egenkapitalandel | 41,3 % | 30,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,42 | 2,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,79 | 1,38 |
| Omsetningsvekst | 28,8 % | 6,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,12 MNOK | 2,53 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 57 gjør GRØTTUMSBRÅTENS EFTF. AS det bedre enn 64 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 763 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- GRØTTUMSBRÅTENS EFTF. AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
GRØTTUMSBRÅTENS EFTF. AS har score 57 for 2025, rang 7 415 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 77 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,79 mot median 1,38. Vekst: persentil 77 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 28,8 % mot median 6,8 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 22 mot sammenlignbare, driftsmargin 0,9 % mot median 4,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin 0,9 % (median 4,5 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
GRØTTUMSBRÅTENS EFTF. AS hadde en driftsmargin på 0,9 % og en egenkapitalandel på 41,3 % i 2025, og er nr. 7 415 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 29 % og driftsmarginen falt fra 3,1 % til 0,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 10 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 10 MNOK |
| P/B | 1,0 | 10 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 0,9 % (median 4,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 22 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 72 | vekt 25 % |
| Likviditet | 77 | vekt 15 % |
| Vekst | 77 | vekt 15 % |
| Konsistens | 61 | vekt 15 % |
Varighet: 57 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er GRØTTUMSBRÅTENS EFTF. AS?
Driftsmarginen var 0,9 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,2 %.
Hvor solid er GRØTTUMSBRÅTENS EFTF. AS?
Egenkapitalandelen var 41,3 % i 2025 (median 30,5 %). Gjeldsgraden var 1,42 (median 2,23).
Hvordan er likviditeten i GRØTTUMSBRÅTENS EFTF. AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,79 i 2025 (median 1,38).
Hvordan står GRØTTUMSBRÅTENS EFTF. AS i Bygg og anlegg?
GRØTTUMSBRÅTENS EFTF. AS er nr. 7 415 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 628 av 1 763. Omsetningen endret seg 28,8 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 5
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- Rammeavtaler
- 5
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 19. mars 2026 | Politiets fellestjenester | Bygningsmessige arbeider | 340,0 MNOK (rammeavtale) |
| 9. februar 2026 | MOSS KOMMUNALE EIENDOMSSELSKAP KF | Rammeavtale tømrer- og snekkertjenester | 180,0 MNOK (rammeavtale) |
| 24. september 2025 | Oslo kommune v/ Utviklings- og kompetanseetaten | Samkjøpsavtale mur- og flistjenester | 12,0 MNOK (rammeavtale) |
| 19. mars 2025 | Kirkelig fellesråd i Oslo | Anbudskonkurranse - Rammeavtaler for håndverkertjenester - Tømrer-, Murer-, Grunnarbeider | verdi ikke oppgitt |
| 12. mars 2025 | Sarpsborg kommune | Rammeavtale - Murertjenester | 6,0 MNOK (rammeavtale) |
| 8. august 2022 | Oslo kommune v/ Boligbygg Oslo KF | Rammeavtale håndverkertjenester flere fag – ubebodde boliger | 1 000,0 MNOK (rammeavtale) |
| 28. januar 2022 | Lier Eiendomsselskap KF | Maler-, byggtapetserer- og gulvleggertjenester, rammeavtale | 0,0 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917901368
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.320)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 51 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 14. september 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,50 MNOK
- Forretningsadresse
- Grenseveien 107, 0663 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 61 | 53 | 57 | |
| Rang | 6 179 | 8 543 | 7 415 | |
| Driftsmargin | 1,5 % | 3,1 % | 0,9 % | |
| Totalrentabilitet | 3,5 % | 6,2 % | 2,2 % | |
| Egenkapitalandel | 53,7 % | 41,1 % | 41,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,14 | 1,74 | 1,79 | |
| Omsetningsvekst | – | 19,9 % | 28,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 37,1 MNOK | 44,4 MNOK | 57,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | 1,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 1,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 15,7 MNOK | 22,7 MNOK | 23,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 15,4 MNOK | 21,4 MNOK | 20,7 MNOK |
| Egenkapital | 8,4 MNOK | 9,3 MNOK | 9,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 7,9 MNOK | 8,8 MNOK | 9,1 MNOK |
| Sum gjeld | 7,3 MNOK | 13,4 MNOK | 13,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 7,2 MNOK | 12,3 MNOK | 11,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7206548.
Videre
Lignende selskaper
- Pro-Vent AS indeks 57, nr. 7 393 · sammenlign
- Reyrr AS indeks 57, nr. 7 398 · sammenlign
- Hjh Fjell og Anleggsentreprenør AS indeks 57, nr. 7 411 · sammenlign
- Sola Bygg AS indeks 57, nr. 7 426 · sammenlign
- Rolf Andreassen AS indeks 57, nr. 7 433 · sammenlign