Håvardsrud Holding AS
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering»)
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 74,4 % | 10,0 % |
| Resultatmargin | 235,6 % | 10,6 % |
| Totalrentabilitet | 19,2 % | 17,4 % |
| Egenkapitalandel | 94,4 % | 45,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,06 | 0,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 15,07 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | – | 5,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Håvardsrud Holding AS hadde en egenkapitalandel på 94,4 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: holdingselskap (rangert i listen «holding og investering»).
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 11 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 11 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 74,4 % (median 10,0 %); Egenkapitalandel 94,4 % (median 45,9 %); Likviditetsgrad 1 15,07 (median 1,71).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 272,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 7,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Håvardsrud Holding AS?
Driftsmarginen var 74,4 % i 2025, mot en median på 10,0 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 19,2 %.
Hvor solid er Håvardsrud Holding AS?
Egenkapitalandelen var 94,4 % i 2025 (median 45,9 %). Gjeldsgraden var 0,06 (median 0,99).
Hvordan er likviditeten i Håvardsrud Holding AS?
Likviditetsgrad 1 var 15,07 i 2025 (median 1,71).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917932883
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 5. oktober 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Jørgen Moes gate 39, 3613 KONGSBERG
- Kommune
- Kongsberg rang 4–13 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 31. oktober 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 984500B2B71F68556E98 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 3. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | – | – | 74,4 % | |
| Totalrentabilitet | 2,5 % | 68,5 % | 19,2 % | |
| Egenkapitalandel | 48,1 % | 96,1 % | 94,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | – | – | 15,07 | |
| Omsetningsvekst | – | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | – | 0,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 7,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 7,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 1,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,2 MNOK | 10,8 MNOK | 11,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 1,8 MNOK | 3,6 MNOK |
| Egenkapital | 3,0 MNOK | 10,4 MNOK | 10,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,9 MNOK | 10,3 MNOK | 10,7 MNOK |
| Sum gjeld | 3,2 MNOK | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | – | – | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6596551.