Eydemaskin AS
Score · regnskapsår 2025
74av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 064 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 115 av 22 951 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 51 og soliditet 98 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Eydemaskin AS ligger 24 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,8 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 95,4 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 3,8 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 3,2 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 5,1 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 95,4 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,05 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 16,26 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 14,0 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 74 gjør Eydemaskin AS det bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Eydemaskin AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Eydemaskin AS har score 74 for 2025, rang 2 115 av 22 951 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 98 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 95,4 % mot median 33,5 %. Likviditet: persentil 98 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 16,26 mot median 1,74.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Eydemaskin AS hadde en driftsmargin på 3,8 % og en egenkapitalandel på 95,4 % i 2025, og er nr. 2 115 av 22 951 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 10,0 % til 3,8 % og omsetningen økte med 14 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 17,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 51 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 98 | vekt 25 % |
| Likviditet | 98 | vekt 15 % |
| Vekst | 69 | vekt 15 % |
| Konsistens | 58 | vekt 15 % |
Varighet: 79 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Eydemaskin AS?
Driftsmarginen var 3,8 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,1 %.
Hvor solid er Eydemaskin AS?
Egenkapitalandelen var 95,4 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,05 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Eydemaskin AS?
Likviditetsgrad 1 var 16,26 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Eydemaskin AS i Handel?
Eydemaskin AS er nr. 2 115 av 22 951 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 064 av 11 289. Omsetningen endret seg 14,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917972052
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.610)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 16. oktober 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Erikstadveien 489, 1542 VESTBY
- Kommune
- Vestby rang 4 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 12. november 2020
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 84 | 74 | |
| Rang | – | 452 | 2 115 | |
| Driftsmargin | −10,7 % | 10,0 % | 3,8 % | |
| Totalrentabilitet | −3,7 % | 11,6 % | 5,1 % | |
| Egenkapitalandel | 92,7 % | 92,7 % | 95,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 10,46 | 12,62 | 16,26 | |
| Omsetningsvekst | – | 287,1 % | 14,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,5 MNOK | 1,9 MNOK | 2,1 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,4 MNOK | 1,6 MNOK | 1,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,3 MNOK | 1,5 MNOK | 1,4 MNOK |
| Egenkapital | 1,3 MNOK | 1,5 MNOK | 1,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,2 MNOK | 1,4 MNOK | 1,5 MNOK |
| Sum gjeld | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7185261.
Videre
Lignende selskaper
- Dinvarme AS indeks 74, nr. 2 111 · sammenlign
- Wintervold AS indeks 74, nr. 2 113 · sammenlign
- Fabel Knitwear AS indeks 74, nr. 2 117 · sammenlign
- DR Investment AS indeks 74, nr. 2 118 · sammenlign
- Gatzschmann AS indeks 74, nr. 2 119 · sammenlign