Kamu AS

Org.nr. 918017658 · Vadsø · Stiftet 2016

Score · regnskapsår 2025

50av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 49 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 5 805 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 831 av 22 952 · Handel

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 84 og soliditet 19 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Kamu AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 47,5 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 8,8 % (median 33,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 47,5 % 2,6 % 96 %
Resultatmargin 47,5 % 2,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 15,7 % 6,1 % 72 %
Egenkapitalandel 8,8 % 33,5 % 27 %
Gjeldsgrad 10,38 1,25 10 %
Likviditetsgrad 1 0,12 1,74 1 %
Omsetningsvekst 1 083,0 % 4,0 % 99 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 50 gjør Kamu AS det bedre enn 49 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Oppsummert analyse

Kamu AS har score 50 for 2025, rang 11 831 av 22 952 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 99 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 1 083,0 % mot median 4,0 %. Lønnsomhet: persentil 84 mot sammenlignbare, driftsmargin 47,5 % mot median 2,6 %.

Svakest: Likviditet: persentil 1 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,12 mot median 1,74. Soliditet: persentil 19 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 8,8 % mot median 33,5 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Kamu AS hadde en driftsmargin på 47,5 % og en egenkapitalandel på 8,8 % i 2025, og er nr. 11 831 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −208,8 % til 47,5 % og omsetningen økte med 1 083 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 6 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,5 MNOK 10,0 5 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,7 MNOK
minus netto gjeld −0,3 MNOK
8,0 6 MNOK
P/B Egenkapital: 0,4 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 8,6 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,12 (median 1,74).

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 8,8 % (median 33,5 %).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 1 083,0 % (median 4,0 %); Likviditetsgrad 1 0,12 (median 1,74).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet84 vekt 30 %
Soliditet19 vekt 25 %
Likviditet1 vekt 15 %
Vekst99 vekt 15 %
Konsistens32 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Kamu AS?

Driftsmarginen var 47,5 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 15,7 %.

Hvor solid er Kamu AS?

Egenkapitalandelen var 8,8 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 10,38 (median 1,25).

Hvordan er likviditeten i Kamu AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,12 i 2025 (median 1,74). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Kamu AS i Handel?

Kamu AS er nr. 11 831 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 805 av 11 289. Omsetningen endret seg 1 083,0 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
918017658
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.620)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
1. oktober 2016 10 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Ørtangen 10, 9800 VADSØ
Kommune
Vadsø rang 2–8 av 9 i KOSTRA-gruppe 3
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 7. november 2016
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Arve Wandsvik
Styrets leder
Arve Wandsvik
Varamedlem
Paul Sigmund Hansen

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks––50
Rang––11 831
Driftsmargin42,2 %−208,8 %47,5 %
Totalrentabilitet53,0 %−118,1 %15,7 %
Egenkapitalandel13,3 %−71,2 %8,8 %
Likviditetsgrad 10,930,300,12
Omsetningsvekst–−80,8 %1 083,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,6 MNOK0,1 MNOK1,4 MNOK
Driftsresultat0,3 MNOK−0,3 MNOK0,7 MNOK
Resultat før skatt0,2 MNOK−0,3 MNOK0,7 MNOK
Årsresultat0,2 MNOK−0,2 MNOK0,5 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler0,5 MNOK0,2 MNOK4,3 MNOK
Omløpsmidler0,4 MNOK0,1 MNOK0,4 MNOK
Egenkapital0,1 MNOK−0,2 MNOK0,4 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK−0,2 MNOK0,3 MNOK
Sum gjeld0,4 MNOK0,4 MNOK3,9 MNOK
Kortsiktig gjeld0,4 MNOK0,4 MNOK3,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6827826.

Lignende selskaper