Workbench Capital AS
Score · regnskapsår 2025
71av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 23 av 207 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 44 av 392 · Finans og forsikring
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 82 og soliditet 73 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Workbench Capital AS ligger 20 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 207 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 98,5 % (median 82,0 %) og egenkapitalandel 98,5 % (median 91,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 98,5 % | 82,0 % |
| Resultatmargin | 126,7 % | 82,6 % |
| Totalrentabilitet | 32,9 % | 13,8 % |
| Egenkapitalandel | 98,5 % | 91,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 0,08 |
| Likviditetsgrad 1 | 23,09 | 9,52 |
| Omsetningsvekst | 0,0 % | 7,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 71 gjør Workbench Capital AS det bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (207 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Workbench Capital AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Workbench Capital AS har score 71 for 2025, rang 44 av 392 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 83 mot sammenlignbare. Lønnsomhet: persentil 82 mot sammenlignbare, driftsmargin 98,5 % mot median 82,0 %.
Svakest: Vekst: persentil 39 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 0,0 % mot median 7,6 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 1,8 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −0,2, bransjen +1,5 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Workbench Capital AS med 0,2 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 1,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 1,8 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Workbench Capital AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 52 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 98,8 % | 80,5 % | +1,1 prosentpoeng | +7,8 prosentpoeng | −6,8 prosentpoeng |
| 2025 | 98,5 % | 82,0 % | −0,2 prosentpoeng | +1,5 prosentpoeng | −1,8 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Workbench Capital AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Workbench Capital AS falt 0,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 97,7 % | 98,8 % | 98,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Workbench Capital AS falt 0,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 97,7 % | 98,8 % | 98,5 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet (indeks)
Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Workbench Capital AS falt 0,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet, årssnitt | 87,1 | 90,4 | 94,2 | 98,9 | 103,5 | 107,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +2,9 % | +3,8 % | +4,1 % | +5,0 % | +4,6 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 97,7 % | 98,8 % | 98,5 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Workbench Capital AS hadde en driftsmargin på 98,5 % og en egenkapitalandel på 98,5 % i 2025, og er nr. 44 av 392 rangerte selskaper i Finans og forsikring.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 71,1 % til 98,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 12,3 | 6 MNOK |
| EV/EBIT | – | ikke brukt i sektoren |
| P/B | 1,2 | 3 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 32,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −13,5 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 82 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 73 | vekt 25 % |
| Likviditet | 68 | vekt 15 % |
| Vekst | 39 | vekt 15 % |
| Konsistens | 83 | vekt 15 % |
Varighet: 63 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Workbench Capital AS?
Driftsmarginen var 98,5 % i 2025, mot en median på 82,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 32,9 %.
Hvor solid er Workbench Capital AS?
Egenkapitalandelen var 98,5 % i 2025 (median 91,8 %). Gjeldsgraden var 0,02 (median 0,08).
Hvordan er likviditeten i Workbench Capital AS?
Likviditetsgrad 1 var 23,09 i 2025 (median 9,52).
Hvordan står Workbench Capital AS i Finans og forsikring?
Workbench Capital AS er nr. 44 av 392 rangerte selskaper i Finans og forsikring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 23 av 207. Omsetningen endret seg 0,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 918030239
- Org.form
- AS
- Sektor
- Finans og forsikring (64.323)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 8. september 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,04 MNOK
- Forretningsadresse
- Dalsveien 53D, 0775 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 9. november 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 636700PZJ6J4R2VGA063 fornyes 26. juli 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Pricewaterhousecoopers AS (0 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 54 | 71 | |
| Rang | – | 144 | 44 | |
| Driftsmargin | 97,7 % | 98,8 % | 98,5 % | |
| Totalrentabilitet | 10,6 % | 27,2 % | 32,9 % | |
| Egenkapitalandel | 43,4 % | 71,1 % | 98,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,58 | 1,02 | 23,09 | |
| Omsetningsvekst | – | 100,0 % | 0,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,6 MNOK | 1,2 MNOK | 1,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | 1,2 MNOK | 1,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | 1,1 MNOK | 1,5 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,5 MNOK | 1,1 MNOK | 1,5 MNOK |
| Finanskostnader | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,5 MNOK | 4,2 MNOK | 4,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,5 MNOK | 1,2 MNOK | 1,6 MNOK |
| Egenkapital | 1,9 MNOK | 3,0 MNOK | 4,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,9 MNOK | 3,0 MNOK | 4,5 MNOK |
| Sum gjeld | 2,5 MNOK | 1,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,5 MNOK | 1,2 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6790150.
Videre
Lignende selskaper
- Pth Invest AS indeks 72, nr. 41 · sammenlign
- Htek AS indeks 71, nr. 43 · sammenlign
- Frydenfjeld AS indeks 71, nr. 46 · sammenlign
- Caspian Invest AS indeks 71, nr. 47 · sammenlign
- Hhh Ventures AS indeks 71, nr. 48 · sammenlign